“Alfa 2022” Başvuruları için Son Tarih: 22 Mayıs 2022!

Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin gerçekleştirildiği ArtOda, genç sanatçılara destek olmak için dört sene önce başlattığı Alfa serisini, “Alfa 2022” programı ile sürdürüyor. 22 Mayıs Pazar gününe kadar sürecek başvurular, daha önce hiç kişisel sergi açmamış genç bir sanatçının sergisini gerçekleştirmeyi hedefliyor.


“Alfa 2022”

Jüri Üyeleri: Ahu Antmen, Ari Meflulam, Ezgi Yıldız,
Mehtap Baydu, Ümmühan Yörük
Son Başvuru Tarihi: 22 Mayıs 2022 Pazar
Başvuru Saati: 11.00 – 17.00
Başvuru Teslim Yeri: Müze Evliyagil, İncek / Ankara,
info@muzeevliyagil.com


Alfa Sergileri, Ankara’da genç sanatçılara itici bir güç olabilmek adına ve her sene değişmek koşuluyla; sanatçı, koleksiyoner, küratör ve akademisyenlerden oluşan jüri üyelerinin seçimi ile belirleniyor. “Alfa 2022”ye yalnızca Ankara’da bulunan üniversitelerin; resim, heykel, seramik, fotoğraf, video, grafik tasarım bölümlerinin lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden veya bu programların birinde öğrenimlerini tamamlamış kişiler başvuru yapabiliyor.

“Alfa 2022” Jüri Üyeleri arasında; Akademisyen/ Küratör Ahu Antmen, Koleksiyoner Ari Meflulam, Galeri Direktörü/ Küratör Ezgi Yıldız, Sanatçı Mehtap Baydu ve Sanatçı/ Akademisyen Ümmühan Yörük yer alıyor.

Serginin açılış tarihi pandemi sebebiyle ilerleyen günlerde açıklanacak. Başvuru süreci hakkında ayrıntılı bilgi için “Alfa 2022” şartnamesi incelenebilir.