(İstanbul Rotary Kulübü)’nden Sanat Fonu Desteği!

İstanbul Rotary Kulübü Derneği’nin, 25-40 yaş grubundaki sanatçılara destek olmak ve Türkiye’nin sanat alanındaki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla oluşturduğu “İstanbul Rotary Sanat Fonu” için başvurular 20 Nisan Çarşamba gününe kadar devam ediyor.


“İstanbul Rotary Sanat Fonu”

Son Başvuru Tarihi: 20 Nisan 2022 Çarşamba
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 31 Mayıs 2022 Salı


İstanbul Rotary Kulübü, 2010- 2011 döneminde başlattığı “İstanbul Rotary Sanat Ödülü Yarışması ve Sergisi” programını, 2021 yılı itibarıyla yeni bir yaklaşımla “İstanbul Rotary Sanat Fonu”na dönüştürmüştü. Girişimin ilk yılında farklı disiplinlerden 8 sanatçıya üretimleri için destek verildi.

Fondan destek alan sanatçılar; Tayfun Serttaş, Mehmet Ali Boran, Eda Sütunç, Esra Oskay, İrem Tok, Ömer Paker, Zeynep Merve Çiçek ve Kıvılcım Güngörün oldu. Yapıtı tamamlanan sanatçılardan Mehmet Ali Boran’ın “Anadolu Parsının Tedirgin Arayışları” videosu “Olay Mahalli” sergisi kapsamında ADAS‘ta (Architecture Design Art Space) gösterildi.

25 – 40 yaş arası (1 Ocak 1982’den sonra ve 1 Ocak 1997’den önce doğmuş olan) sanatçılara, projelerini hayata geçirebilmeleri için destek sağlamayı hedefleyen İstanbul Rotary Sanat Fonu, eserlerin malzeme ve üretim yöntemleri kısıtlanmaksızın güncel sanatın her disiplininde üretime açık. Fon için İstanbul Rotary Kulübü‘ne başvuracak sanatçılardan, çalışmalarını örnekleyen yapıtların yer aldığı portfolyo ve fon projelerini anlatan bir başvuru dosyası isteniyor.

Başvurular Aydın Harezi, Ayda Elgiz Güreli, Ayşe Umur, Başak Şenova, Fatoş İrwen, Hera Büyüktaşçıyan, Işık Önol, İpek Duben, Murad Ardaç, Nural Denker ve Özalp Birol‘dan oluşan İstanbul Rotary Sanat Fonu Seçici Kurulu tarafından değerlendirilecek.

Fondan destek almak isteyen sanatçılar, 20 Nisan Çarşamba gününe kadar başvuruda bulunabilir. Başvurular hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.istrotarysanat.com web sayfası takip edilebilir.