Dijital Dünyanın Kadınları (XMAM)de!

Teknoloji, sanat ve bilimi bir araya getiren X Media Art Museum (XMAM), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında iki gün sürecek panel serisi organize ediyor. DasDas’ta düzenlenecek olan panellerde alanında başarılı kadınlar; dijital dünyada kadının yerini, medyada değişen dili, dijitalde değişen algının iş dünyasına etkilerini tartışacak.


Panel

Tarih: 7 Mart 2022 Pazartesi – 8 Mart 2022 Salı
Saat: 12.00 – 15.00
Yer:
DasDas, Ataşehir, İstanbul


Türkiye’nin ilk yeni medya ve dijital müzesi XMAM, kadınları hayatın her alanında destekleyerek alanında başarılı kadın girişimcileri, teknoloji uzmanlarını, tasarımcıları, kültür sanat alanında üretim yapan sanatçı ve küratörleri bir araya getirecek. Etkinlikte konuşmalar kadını merkeze alarak yeni medya, yeni sanat ve yeni dünya ile kadın ilişkisine ışık tutacak.

XMAM panel serisinde; dijital dünyada kadının yeri, kadının beden algısı, dijital dünyanın fiziksel dünyaya etkisi, dijital feminizm, dijital dünyada eşitlik, yapay zekanın etkileri, sürdürülebilirlik, ticaret, ekonomi ve yeni medyanın politika dahil günlük hayata etkileri tartışılacak.

Sanatçı ve Tasarımcı Ece Gözen, Tasarımcı Pınar Akkurt, GQ Genel Yayın Yönetmeni Derya Gürsel, Otokoç Otomotiv CMO’su Esra Arslanbaş Kaynak gibi isimlerin yer alacağı panelin detaylı programı için XMAM Instagram sosyal medya hesabı veya web sitesi takip edilebilir.