(docomomo_türkiye) 20. Yıl Dönümünü Kutluyor!

docomomo_türkiye 20. yıl dönümünü, kuruluş günü olan 6 Mart 2022’de çevrim içi bir etkinlik ile kutluyor. Modern mimarlık mirasının önemini ve koruma sorunlarını gündemde tutmak için hem bilimsel, hem de popüler anlamda kamuoyu oluşturmak hedefi ile 2002 yılında yola çıkan docomomo_türkiye, etkinlikte modern mimari mirasın uluslararası düzeyde başarılı olmuş güncel bir koruma çalışmasını gündeme getirecek.


“docomomo_türkiye 20. Yıl Dönümü Etkinliği”
“Brutal Activism: Rescuing Preston Bus Station” Sunumu

Konuşmacı: Sally Stone
Tarih: 6 Mart 2022 Pazar
Saat: 17.00
Yer: Çevrim içi, Zoom
Zoom ID: 928 9849 1602 / Şifre: 222661


Yıkımı söz konusuyken bilimsel destekli kamuoyu baskısı ile kaderi değişen Preston Otogarı, 2021 yılında World Monuments Fund/Knoll Modernism Prize ile ödüllendirilmişti. Yapının korunması sürecine aktif katkı sağlayan Sally Stone*, “Brutal Activism: Rescuing Preston Bus Station” başlıklı konuşmasıyla deneyimlerini paylaşacak.

6 Mart 2022 Pazar günü saat 17.00’de başlayacak ve çevrim içi olarak gerçekleşecek etkinlik, aynı zamanda docomomo_türkiye YouTube hesabından canlı yayımlanacak.

docomomo_türkiye ve gelecek etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.


*Sally Stone: Manchester Mimarlık Okulu, Mimarlık ve Yeniden İşlevlendirme Yüksek Lisans Programı Koordinatörü ve Mimari Süreklilik Yüksekokulu Müdürü