(Kastamonu Entegre)’den Virüs ve Bakterilere Karşı Etkili Panel Yüzeyi: “Safe Surface”

Kastamonu Entegre, yaşam alanlarını daha güvenli hale getiren “Safe Surface” teknolojisi ile Türkiye’de yeni bir ilke imza attı. Virüs ve bakterilere karşı yüzde 99,9 oranında etkili olan ve etkisini 24 saat içerisinde göstermeye başlayan “Safe Surface” melamin kaplı paneller, Türkiye’de virüslere karşı etkin ilk panel yüzeyi olma özelliği taşıyor.

Ağaç bazlı panel sektöründe hizmet veren Kastamonu Entegre, geliştirdiği ürünlerle Teknopark İstanbul’daki Ar-Ge Merkezi’nde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. “Safe Surface” panel yüzeylerinin virüs ve bakterilere karşı yüzde 99,9 oranında etkili olduğu ve 24 saat içerisinde etkisini göstermeye başladığı ise Alman Hohenstein Enstitüsü Laboratuvarları’nda, yok edilmesi çok daha zor olan zarfsız virüslerle (MS2 Virüsü) yapılan deneylerle kanıtlandı.

Artan hijyenik ortam ihtiyacına cevap veren “Safe Surface” teknolojisi, virüslerin yeniden aktive olma olasılığını ortadan kaldırarak yaşam alanlarını güvence altına alıyor. Bu teknoloji ile üretilen melamin kaplı paneller virüs ve bakterilere karşı gösterdikleri etkili korumayla kişisel yaşam alanlarının yanı sıra oteller, hastaneler, spor salonları, okullar gibi halk sağlığı için önem taşıyan kamusal alanlarda da güvenle kullanılabiliyor.

Kastamonu Entegre ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.


Kastamonu Entegre
Kastamonu’da üretime başlayan şirket, ağaç bazlı panel sektöründe yarım asırdır kesintisiz üretim yapmaktadır. Yurt içinde Kastamonu, Gebze, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana olmak üzere 6 lokasyonda üretim tesisi olan Kastamonu Entegre; sektöründe yurt dışına yatırım yapan ilk firma olarak Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya, İtalya ve Türkiye yatırımları ile 6 ülkede üretim yapan global bir markaya dönüşmüştür. ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü bir şirketi vardır.

Kastamonu Entegre, 20 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla ağaç bazlı panel sektöründe dünyanın en büyük beşinci şirketi olmuş, Avrupa’da ilk dört üretici arasına girmiştir. Ana ürün grupları olan MDF, yonga levha, laminat parke, kapı paneli ürünlerinin her birinde dünyanın en büyük 4 üreticisinden biridir.