(Alan Kadıköy)’de “XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı 2021 – Papko / Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu” Sergisi 24 Nisan’a Kadar Uzatıldı!

Alan Kadıköy galerisinin açılış sergisi “XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı 2021 – Papko / Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu”, 24 Nisan 2022 tarihine kadar sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.


“XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı 2021 – PAPKO / Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu”
Sergi

Küratör: Metin Deniz 
Tarih:
17 Aralık 2021 Cuma – 24 Nisan 2022 Pazar
Yer:
Alan Kadıköy, İstanbul


İstanbul’un Anadolu yakasında düzenlenen “XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı 2021 – Papko / Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu” isimli sergide sanatseverler, resim ve heykelleri görmenin yanı sıra konuşma programları, rehberli turlar ve ayrıca çocuklar için atölyelerin de dahil olduğu etkinliklere katılabiliyor.

Papko / Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu hakkında gelişmeler için Instagram sosyal medya hesabı takip edilebilir. Alan Kadıköy hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.

“XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı 2021 – Papko / Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu” isimli serginin bi_özet’te yayımlanan bir önceki haberi için:

(Alan Kadıköy)’de “XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı 2021” Sergisi Açılıyor!

*Serginin 15 Şubat 2022 olan son ziyaret tarihi aynı tarihte 24 Nisan 2022 olarak değiştirilmiştir.

​​Alan Kadıköy
Kadıköy Belediyesi,  Kadıköy’e yepyeni bir tiyatro mekânı kazandırmak amacıyla 2016 yılında Kadıköy Tiyatrolar Platformu ve sahne ve ışık uzmanları dahil olmak üzere farklı alanlardan tiyatrocuların görüş ve önerileri dikkate alınarak Alan Kadıköy’ü tasarladı. Türkiye ve dünyadaki çağdaş tiyatronun sahnelenme biçimlerinden esinlenerek projelendirilen mekân, alışılmış sahne tasarımlarının ötesinde bir seyir imkânı sunuyor. Seyir yeri ve sahne arasındaki ayrımların bir yana bırakıldığı “meydan sahne” tasarımıyla, 360 derecelik bir izleme alanı yaratan salon, oyunun niteliğine göre klasik sahne, orta sahne, meydan sahne, arena sahne veya forum düzenlerinde kullanılabiliyor.

Alan Kadıköy tiyatro sahnesinin yanı sıra 650 metrekare genişliğindeki galeri mekânı ile Anadolu yakasının en büyük sergileme alanını halka sunuyor. Sahne ve galeriyle birlikte fuaye alanları, kafeterya, bahçe ve teras kullanımı, teknik mahal ve prova odalarından oluşan yapı, günün her saati kültür-sanat atmosferi içinde konser, sergi ve oyunlara ev sahipliği yapabilecek kapasitede.