(Egepen Deceuninck) Legend Serisi ile “Passive House Sertifikası” Aldı!

Egepen Deceuninck, Legend

Egepen Deceuninck, ısı ve ses yalıtımında etkili çözümlerden birini sunan Legend serisi ile Passive House Enstitüsü (PHI) tarafından, “Pasif Ev Komponent” sertifikasını almaya hak kazandı.

Dünyada azalan enerji kaynaklarını korumak amacıyla, özellikle son 20 yıldır hızla önem kazanan Pasif Ev (Passive House) yapı tiplerinde temel amaç; ısıtma ve soğutma için çok az enerji kullanılarak ve yüksek düzeyde yaşam konforu sağlayarak ekonomik bir bina için gerçekçi, uygun maliyetli çözümler sunmak.

Yerel iklime bağlı olarak, her bir bileşenin özellikleri farklılık gösterebilen bu yapılar için kullanılan pencerelerde; yüksek seviyede yalıtım ve ısı geri kazanımlı havalandırma ile birleştirilmiş kaliteli tasarım ve işçilik, “Pasif Ev” inşaatını diğerlerinden ayıran temel unsurları oluşturuyor.

Legend Sistemi‘nin, 80 mm platformunda olması, 6 odacıklı, 3 conta (orta conta) konseptleri bir araya getirilmesi ile daha düşük ısı ve iletkenlik katsayısı (Uf) hedefleniyor. Uf değeri; “0.92 W/m²K” olan sistemi, özellikle 80 mm genişlik üzerinde yapılandırılması, 52 mm cam kalınlığına sahip düşük Ug değerindeki üçlü cam uygulamalarına olanak sağlıyor. Böylelikle pencereye ait ısı iletkenlik değeri, profil kesiti ve cama ait ısıl değerlerin bir araya gelmesi ile üstün U pencere değerini (*Uw: 0.78 W/m²K) oluşturuyor.

Ürünlere dair ayrıntılı bilgi almak için Egepen web sayfası ziyaret edilebilir. Sertifikaya dair bilgi için broşür incelenebilir.