“Bazaart Projesi” Kapsamındaki Eserler (Ferda Art Platform)’da Sergilenecek!

Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi’nin “Bazaart Projesi” sergisi, 11. kez 7- 9 Mart tarihleri arasında Ferda Art Platform’da gerçekleşecek. “Her Eve Bir Sanat” ana fikrinden yola çıkan Bazaart’ın amacı, sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmadığını hatırlatıp, herkese ulaşılabilirliğini göstermek.


“Bazaart Projesi 2022”
Sergi

Tarih: 7-9 Mart 2022
Yer: Ferda Art Platform, Nişantaşı / İstanbul


Sanat öğrencilerini sanatseverler ve koleksiyonerler ile buluşturup eserlerini sergilemeyi ve satmayı hedefleyen, kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi’nin “Bazaart Projesi”ne, başlangıcından bugüne kadar geçen süre içinde katılan birçok öğrenci, Contemporary İstanbul da dâhil olmak üzere çeşitli yerel ve uluslararası sanat organizasyonlarına davet edildi ve çeşitli ödüller aldı.

Bazaart 2018 yılında ilk defa Melike Bayık koordinasyonu ile Bazaart Talks’a başlayarak sanatseverleri önemli isimlerle buluşturdu. Proje kapsamında seçilen eserlere çeşitli değerlerde ödül verilerek, sanatçıların eğitimine katkı sağlandı.

Proje ve sergi hakkında ayrıntılı bilgi için Ferda Art Platform web sayfası ve daha önce bi_özet‘in yapmış olduğu haber incelenebilir.