Stokholm Tasarım Haftası 07-13 Şubat Tarihleri Arasında Gerçekleşiyor!

Stokholm Tasarım Haftası 2022

Stokholm Tasarım Haftası 07-13 Şubat tarihleri arasında fiziksel ve çevrim içi etkinlikleriyle gerçekleşiyor. Hafta kapsamında düzenlenecek buluşma, sergi ve gezilere aynı zamanda 08-10 Şubat tarihleri arasında Stokholm Mobilya & Aydınlatma Fuarı ekibi tarafından planlanan Stokholm Tasarım & Mimari Konuşmaları eşlik edecek.


Stokholm Tasarım Haftası

Tarih: 07-13 Şubat 2022
Mecra: Çevrimiçi + Fiziksel
Katılım: Herkese Açık, Ücretli & Ücretsiz


Stokholm Tasarım Haftası, Covid-19’un etkilerinin içinde bulunduğumuz dönemde fiziksel buluşmaları zorlaştırdığı göz önünde bulundurularak 2022’de iki aşamalı olarak gerçekleşiyor. İkiye bölünen programın ilk ayağı 07-13 Şubat tarihleri arasında ağırlıklı olarak çevrimiçi etkinliklerle gerçekleşecek. Stokholm Tasarım Haftası’nın ikinci aşaması ise 05-11 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Stokholm Mobilya & Aydınlatma Fuarı organizasyonuna paralel olarak gerçekleşecek. Hafta’nın ikinci ayağının ağırlıklı olarak fiziksel etkinliklerden oluşması öngörülüyor.

Stokholm Tasarım & Mimari Konuşmaları
Stokholm Tasarım & Mimari Konuşmaları

İlk aşamasında programda ağırlıklı olarak çevrimiçi söyleşi ve seminerlere yer verilecek. Stokholm Tasarım & Mimari Konuşmaları başlığı altında 08-10 Şubat tarihleri arasına yayılan söyleşi ve seminerler Being A Game Changer (Ezber Bozan Olmak) teması etrafında şekillenerek, “sürdürülebilir şehirler”, “metaverse ve tasarım”, “mimari tasarım teknolojileri” ve “sosyal fayda” gibi mimari ve tasarımın güncel başlıklarını ele alıyor.

Konuşma ve seminer programı bağlantı aracılığıyla incelenebilir. Hafta kapsamında gerçekleşecek diğer etkinlikler ise sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacak; tüm etkinlikler için Stokholm Tasarım Haftası‘nın sosyal medya hesapları takip edilebilir.