(Doğuş Otomotiv Plus)’ta “İstanbul Kuşları” Sergisi 9 Şubat’a Kadar Ziyaret Edilebilir!

Doğuş Otomotiv’in CUPRA markası iş birliğiyle hayata geçirdiği “Doğaya Kanat Açtık” projesi kapsamında gerçekleştirilen, Alper Tüydeş’in “İstanbul Kuşları” isimli sergisi, 9 Şubat tarihine kadar Galataport’ta Doğuş Otomotiv Plus Deneyim Merkezi’nde ziyaretçileri bekliyor. Sergide, İstanbul ve bölgesinde hâkim göçmen ile yerleşik kuş türlerinin fotoğrafları, dijital yöntemler eşliğinde yer alıyor.


“İstanbul Kuşları”
Sergi

Sanatçı: Alper Tüydeş
Tarih: 30 Ocak – 9 Şubat 2022
Yer: Galataport, Doğuş Otomotiv Plus Deneyim Merkezi


Doğa ve çevrenin korunması yönünde farkındalık çalışmaları gerçekleştiren Doğuş Otomotiv’in “Doğaya Kanat Açtık” projesi, özellikle iklim değişikliği, yasadışı avcılık, çevre kirliliği ve yanlış kentleşme gibi nedenlerden ötürü tehlike altındaki göçmen kuşlara ve bunların göç yollarına dikkat çekiyor. Projede ayrıca Türkiye’deki ender, soyu tükenme tehlikesi altında olan kuş türleri de gözlemleniyor.

Projenin ilk adımı olarak yer alan doğa, yaban hayat ve kuş fotoğrafları çeken Alper Tüydeş’in “İstanbul Kuşları” isimli sergi çalışmasında, dünyanın en önemli kuş göç yollarından biri olarak kabul edilen İstanbul Boğazı ve bölgesindeki göçmen ile yerleşik kuş türlerinin fotoğrafları bir arada veriliyor. Sergide “Sumru”, “Yalı Çapkını”, “Yelkovan”, “Akça Cılıbıt”, “İbibik”, “Küçük Kerkenez”, “Sığırcık”, “Arı Kuşu”, “Gri Balıkçıl”, Karabatak”, “Karatavuk”, “Kır Kırlangıcı”, “Kızılgerdan”, “Küçük Karga” ve “Yılan Kartalı” gibi kuş türleri tanıtılıyor.

Nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikte ise İstanbul’da Mart ayında başlayıp Mayıs ayı sonuna kadar devam eden “İlkbahar Göçü”ndeki kuşlar gözlemlenecek. Sergiyi yakından takip etmek için Doğuş Otomotiv Instagram sayfası ziyaret edilebilir.


Doğuş Otomotiv
Doğuş Otomotiv, Türkiye’de otomotiv sektöründe çeyrek asırdır dünyanın en büyük markalarının distribütörlüğünü yürüten, Türk otomotiv sektörünün önemli oyuncularından birisidir. Türkiye’nin her yerine yayılan 570’ten fazla satış ve servis noktasının yanı sıra, ikinci el araç satışı, sigorta ve araç finansmanı, TÜVTÜRK taşıt muayene istasyonları olmak üzere otomotiv sektörünün her alanında geniş marka ve hizmet ağına sahip bir şirket olan Doğuş Otomotiv, Sürdürülebilirlik alanında da rol model olmaya devam etmektedir.

Sürdürülebilirliğe stratejik bir yönetim modeli olarak yaklaşan Doğuş Otomotiv, 2010 yılında imzaladığı Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) 10 ilkesine uygun ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na katkı sağlayan sürdürülebilirlik performansları ortaya koymayı hedeflemektedir.