Fotoğraf Sanatçısı RENATE GRAF’ın Yeni Sergisi (CerModern)’de Ziyaretçileriyle Buluşuyor!

İpek Yolu’nda ve Zamanda Geriye Yolculuk, Renate Graf

Fotoğraf sanatçısı Renate Graf’ın “İpek Yolu’nda ve Zamanda Geriye Yolculuk” isimli kişisel sergisi 29 Ocak, Cumartesi günü CerModern’de sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçının Türkiye ve Orta Asya coğrafyasından beslenen üretimlerine yer verdiği sergi 27 Mart 2022’ye kadar ziyaret edilebilir.


İpek Yolu’nda ve Zamanda Geriye Yolculuk

Sanatçı: Renate Graf
Tarih: 29 Ocak – 27 Mart 2022
Mekan: CerModern, Ankara


Uzun yıllar Paris’te yaşayan Frankofon fotoğraf sanatçısı Renate Graf‘ın çalışmaları sanatçının gezilerinden besleniyor. Orta Asya coğrafyasından yola çıkarak ortaya koyduğu bu yeni sergisi ise 2021’de Taşkent, Özbekistan’da açılmasından sonra şimdi de Türkiye’de sanatseverlerle buluşuyor.

Sanatçı Renate Graf, sergide yer alan eserlerinin çıkış noktasını şöyle anlatıyor:

Kendi içimde bu dünyanın bütün hayallerini taşıyorum; bu hayallerden biri de dünyayı gezmek ve onu kendi imgelerimle yeniden yazabilmek… Bu yolculuklar esnasında ilham kaynağım Tasavvuf felsefesi ve büyük şair Mevlana’nın bizzat tanımladığı şekilde o “yol” oldu. Türkiye’de ve Orta Asya’ya kadar devam eden yolculuğumda bir an bile olsun beni terk etmeyen bir düşünceydi bu.

Institut français Türkiye, CerModern, Fransa ve Avusturya’nın Türkiye Büyükelçilikleri‘nin işbirliği ile düzenlenen sergi hakkında ayrıntılı bilgi için CerModern‘in sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.