Anselm Reyle’nin Kişisel Sergisi HEAVY (Dirimart)’ta Açılıyor!

Anselm Reyle, İsimsiz, 2021 Anselm Reyle, İsimsiz, 2021

Sanatçı Anselm Reyle’nin İstanbul’daki ilk kişisel sergisi HEAVY (Ağır), 28 Ocak, Cuma günüden itibaren (bugün) Dirimart’ta sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçının seramik nesnelerine, soyut resimlerine ve metal heykellerine yer verilen sergi 20 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebilecek.


HEAVY
(Ağır)

Sanatçı: Anselm Reyle
Mekan: Dirimart
Tarih: 28 Ocak – 20 Şubat 2022


Malzemeleri, dokuları, renkleri oyuncu bir tarzda kullanması ile bilinen Anselm Reyle, İstanbul’daki bu ilk kişisel sergisinde yeni resimlerinden bir seçkiyi ve bir grup yeni seramik işini sergiliyor. Sergide büyük seramik nesneler, tuvale gerili çuval üzerine soyut resimler, folyo resimler ve kıvrılmış metal parçaların öbeklendiği, renkli neon ışıklarla parlak bir gösteri sunan Scrap Metal serisinden (2019) İsimsiz resimler yer alıyor.

This slideshow requires JavaScript.

Hurda ve görkem, referans ve cümle, kitsch ve yüksek sanat…

Sergi ekibi Reyle‘nin çalışmalarını şöyle açıklıyor:

“Heavy: çalışmalarını Berlin’de sürdüren sanatçının işlerini, kelimenin doğrudan anlamıyla en iyi betimleyen bir ifade. … Hurda ve görkem, referans ve cümle, kitsch ve yüksek sanat… bu ikilikler yıllardır Reyle’nin eserlerinde bir aradadır. Sanatçı bu gibi üslup kesişimlerini bilinçli olarak kullanır: Reyle’nin işlerinde müphem olmayan hiçbir şey yoktur.”

Sergi ve ziyaret hakkında ayrıntılı bilgi için Dirimart‘ın web sitesinde yer alan sergi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sergi hakkında en güncel gelişmeleri takip edebilmek içinse Dirimart’ın sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.


Anselm Reyle, Fotoğraf: 9mouth
Anselm Reyle, Fotoğraf: 9mouth

Anselm Reyle
Anselm Reyle (d. Tübingen, 1970). Eğitimini Staatliche Akademie der Bildenden Künste, Stuttgart ve Staatliche Akademie der Bildenden Künste, Karlsruhe’de aldı. 1997’de Berlin’e taşınarak orada John Bock, Dieter Detzner, Berta Fischer ve Michel Majerus’la birlikte bir stüdyo kurdu. 2009’da Hochschule für bildende Künste, Hamburg’da Resim Bölümünden profesörlük ünvanı aldı. Sanatçının kişisel sergileri arasında Aranya Art Center, Qinhuangdao (2020); Galerie König, Berlin (2017); Almine Rech Gallery, Brüksel (2017); Deichtorhallen Hamburg (2012); Des Moines Art Center (2011); Kunsthalle Tübingen (2009); the Modern Institute, Glasgow (2007) ve Kunsthaus Zürich (2006) bulunmaktadır. Sanatçının işleri, The Saatchi Gallery, Daimler Collection, Fondation Pinault ve Rubell Aile Koleksiyonu gibi önemli koleksiyonlarda yer almaktadır. Sanatçı Berlin’de yaşıyor ve çalışıyor.