(Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi) ile (İstanbul Fuar Merkezi)’nde “IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı” Eş Zamanlı Devam Ediyor!

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak düzenlenen “IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı”, 30 Ocak’a kadar ziyaretçilerini bekliyor. Fuar, Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği, Tüyap Fuarcılık ve Mos Fuarcılık iş birliğiyle toplam 25 salonda gerçekleşiyor.


“IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı”

Tarih: 25 – 30 Ocak 2022
Yer: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece / İstanbul
İstanbul Fuar Merkezi, Bakırköy / İstanbul


Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezinde eş zamanlı düzenlenen “IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı” açılış töreni 24 Ocak’ta Mandarin Oriental Bosphorus Hotel’de yapıldı.

Fuarcılık alanında gerçekleştirdikleri ilklerle çok sayıda sektörün ticari faaliyetlerine katma değer sağladıklarını vurgulayan Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Türkiye’de yine önemli bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu kapsamda ilkini düzenleyeceğimiz IIFF 2022 ile mobilya sektörünün ihracat hedeflerine ulaşmasına kılavuzluk edeceğiz. Türkiye’nin mobilyada üretim üssü konumunu daha da yukarılara taşımak için dünya devlerinin bulunduğu ülkelerdeki bağlantılarımızı artırdık. Geldiğimiz son aşamada 6 kıtadan olmak üzere 170’in üzerinde ülkeden on binlerce sektör profesyonelini fuarımızda ağırlamayı hedefliyoruz. Fuarımızda yurt içinden ve yurt dışından 800’ü aşkın firma ile 3000’den fazla marka, Ar-Ge ve inovasyonda geldikleri son aşamayı ortaya koyacak” dedi.

Açılış töreninde konuşan Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, “Tüyap ile beraber Türkiye fuarcılık tarihinde bir ilke imza attık. İstanbul’un en büyük iki fuar merkezinde bir fuar organizasyonu yapıyoruz. İstanbul Mobilya Fuarı diğer sektörlere de örnek oldu, çünkü neticede bu sektörün aslında dinamizminin ne kadar önemli olduğunun, diğer sektörler arasında da aslında ne kadar farklı düşündüğünün de bir göstergesi oldu bu. Böylece Avrupa’nın da en büyük organizasyonuna imza attık. IIFF 2022, dünyanın mobilya anlamında 2. büyük organizasyonu olacak. Neticede Türkiye mobilya sektörü son 20 yılda dünya ticaretinde kalitede, tasarımda kendinden övgüyle bahsettirdi. Ve dünya mobilya ihracat sıralamasında da 8. sıraya yükseldi. Bizim 2022 hedefimiz olan 6 milyar dolarlık iş hacmimizin inşallah 3 milyar dolarını bu fuar vesilesi ile sözleşmelere bağlayacağız” açıklamalarında bulundu.

Sektörün ilklerle dolu, en büyük buluşması olan IIFF 2022, Türk mobilyalarının üretim, kalite ve tasarım gücünü dünyaya gösterecek. Fuarda, toplam 25 salonda modern, modüler lüks mobilyalardan bebek, çocuk ve genç mobilyalarına ofis, okul ve eğitim ve bahçe mobilyalarına kadar çok sayıda kategoride binlerce ürün çeşidi ile yatak, baza ve aksesuar malzemeleri gibi mobilyanın alanına giren tüm ürünlerle Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının yön verdiği yeni nesil kumaşlardaki son trendler sergilenecek.

Ziyaretçiler, İstanbul Fuar Merkezinde Modern-Modüler, Yatak-Baza, Bahçe Mobilyaları, Ofis-Okul Mobilyaları, Aksesuar ve Kumaş kategorilerinde, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde ise Modern-Modüler Mobilyalar, Lüks Mobilyalar ve Çocuk Genç Odası Mobilyaları kategorilerinde binlerce ürün çeşidini inceleme fırsatı bulacak.

İki fuar merkezi arasında ulaşımı kolaylaştırmak için, fuar süresince 11.00 – 16.00 saatleri arasında yarım saatte bir servisler bulunacak olup, ziyaretçiler bulundukları fuar merkezinden diğerine gitmek için bu servis hizmetinden ücretsiz yararlanabilir. Aynı zamanda www.istanbulmobilyafuari.com İnternet sitesinden ücretsiz olarak temin edebilecekleri tek bir davetiye ile her iki fuar merkezine de kolaylıkla giriş yapılabilir.


TÜYAP
Tüyap, Türkiye’nin ilk fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.827, yurt dışında ise 39 ülkede 200 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 42 yılda Tüyap, 127 ülkeden 337 bin 913 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 213 ülkeden 67 milyon 133 bin 226 ziyaretçiyi ağırladı.