(Kadıköy Belediyesi)’nin Düzenlediği “Süreyya Operası Kahve Konserleri” (Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları) Sponsorluğuda Başlıyor!!

Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları desteği ile Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen “Süreyya Operası Kahve Konserleri”nin dördüncüsünde, keman sanatçısı Ozan Akkol ve piyanist Ece Sözer 30 Ocak Pazar günü klasik müzikseverlerle buluşuyor.


“Süreyya Operası Kahve Konserleri”

Sanatçılar: Ozan Akkol, Ece Sözer
Tarih: 30 Ocak 2022 Pazar | Saat: 11.00
Yer: Süreyya Operası, Kadıköy / İstanbul


Süreyya sahnesinin görkemli mimari atmosferi ile bütünleşecek bir başyapıt olan Beethoven Kreutzer sonat ile başlayacak olan konser, tangonun efsane ismi Carlos Gardel‘in meşhur tangosu “Por Una Cabeza (kadın kokusu)” ile devam edecek. Programda son olarak Pablo Sarasate‘nin “Zigeunerweisen (çingene havaları)” eseri seslendirilecek.

“Süreyya Operası Kahve Konserleri” serisi, orkestra ve oda müziği konserleri ile Mayıs ayına kadar dinleyicilerle buluşuyor. Müziğin üç farklı tarzının keman repertuarındaki üç farklı eserle sunulacağı müzik ziyafetinin biletleri Süreyya Operası gişesinden veya bilet.kadikoy.bel.tr internet adresinden alınabilir.

Müzik ve kahveseverler, ilk kez yayımlanan belge ve fotoğraflarla Türk kahvesinin tarihini okuyucu ile buluşturan “1871 – 2021 Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları’nın 150 Yılı” isimli kitabı Süreyya Operası fuaye alanından temin edebilir.