“Çayırova için Kentsel Akupunktur Atölyesi” Başvuruları Bekliyor!

Çayırova için Kentsel Akupunktur Atölyesi, 16-20 Şubat 2022 tarihleri arasında Gebze Teknik Üniversitesi ve Çayırova Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenecek. Atölyeye son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2022. 


“Çayırova için Kentsel Akupunktur Atölyesi”

Son Başvuru Tarihi:  31 Ocak 2022 Pazartesi
Başvuru: tinyurl.com/yc89hkke
Katılım:
Ücretsiz
Tarih: 16 Şubat 2022 Çarşamba- 20 Şubat 2022 Pazar
Yer: Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi N Blok Gebze/Kocaeli


Kentsel Akupunktur, noktasal dokunuşlarla kentlilerin yaşam kalitesinde anlamlı iyileşmeler sağlamaktır. Bu yaklaşım, çok uzun süreli ve yüksek maliyetli çözümler yerine düşük bütçeli, küçük ölçekli ve kısa sürede uygulanabilen çözümler geliştirmeyi amaçlamaktadır. Kentsel Akupunktur Atölyesi, Gebze Teknik Üniversitesi kampüsünün kuzeyinde ve İstanbul ilinin doğu sınırında yer alan Çayırova ilçesinde “akupunktur” yaklaşımıyla küçük ölçekli ve kısa sürede uygulanabilecek fikir projeleri üretmeyi amaçlamaktadır.

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi‘nde düzenlenecek atölye; Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım bölümlerinde okuyan lisans (3. veya 4. sınıf), yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin veya ilgili alanlardan mezun olanların başvurusuna açıktır. Başvuru sonuçları 7 Şubat 2022 Cuma günü e-mail üzerinden duyurulacaktır.

Beş gün sürecek atölyeye katılım ücretsizdir. Şehir dışından katılacakların 500 TL’ye kadar ulaşım masrafları karşılanacaktır. Atölye süresince öğle yemekleri ve kırtasiye ihtiyaçları organizasyon ekibince temin edilecektir. Atölyeyi başarıyla tamamlayan tüm katılımcılara sertifika verilecektir.

Organizasyon Ekibi:

Mehmet Küçükmehmetoğlu (Şehir Plancısı, Prof. Dr.)
Fatih Eren (Şehir Plancısı, Doç. Dr.)
Muhammed Ziya Paköz (Şehir Plancısı, Dr, Genel Koordinatör)
Ferhat Pakdamar (İnşaat Mühendisi, Dr.)
Mehmet Ali Gasseloğlu (Mimar, Araştırma Görevlisi)
Rana Uzun (Mimar, Araştırma Görevlisi)
Safiye Özge Subaşı (Şehir Plancısı, Araştırma Görevlisi)
Feray Eke (Peyzaj Mimarı, Araştırma Görevlisi)
Begüm Cebeci (Şehir Plancısı)
Akif Emre Tavlaşoğlu (Mimar)
Müşerref Rana Küçükmehmetoğlu (Peyzaj Mimarı)