(docomomo_tr) İç Mekan Komitesi “Türkiye’de Modern İç Mekanlar Sempozyumu 2″yi Düzenliyor!

docomomo_tr İç Mekan Komitesi tarafından 13-14 Haziran 2022 tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan “Türkiye’de Modern İç Mekanlar Sempozyumu”, Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak.


“Türkiye’de Modern İç Mekanlar Sempozyumu 2”
Sempozyum

Davetli Konuşmacı: Penny Sparke, Zsuzsanna Böröcz, Bárbara Coutinho
Özet Teslimi için Son Tarih: 03 Mart 2022 Perşembe
Başvuru: docomomo.icmekan2022@yasar.edu.tr
Tarih:
13 Haziran 2022 Pazartesi- 14 Haziran 2022 Salı
Yer: Yaşar Üniversitesi


Sempozyum kapsamında; plastik sanatlar, gösteri sanatları, sinema, edebiyat, medya ve iletişim, diğer tasarım alanları (moda, grafik, vb.) gibi farklı disiplinlere; konut, turizm, sağlık, idari, endüstriyel, rekreasyon ve spor gibi farklı yapı tiplerine ve tarih yazımı, yeniden işlevlendirme, sürdürülebilirlik, dijitalleşme gibi güncel tartışmalara odaklanan oturumlarda, bildiri ve poster sunuşları gerçekleşecektir. Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ev sahipliğinde düzenlenecek sempozyum, Türkiye’de modern iç mekan üzerine yürütülen güncel araştırmalar için disiplinlerarası bir paylaşım ortamı oluşturmayı hedeflemektedir.

Davetli Konuşmacılar

Penny Sparke | Profesör, Kingston Üniversitesi, Modern İç Mekanlar Araştırma Merkezi MIRC Direktörü
Zsuzsanna Böröcz | PhD, Leuven Katolik Üniversitesi, Antwerp Üniversitesi, Docomomo Belçika ISC-ID Uluslararası İç Mekan Tasarımı Bilimsel Komitesi Eş Başkanı
Bárbara Coutinho | PhD, Lizbon Üniversitesi, Docomomo Belçika ISC-ID Uluslararası İç Mekan Tasarımı Bilimsel Komitesi Eş Başkanı

Başvuru için, 750-1000 kelimelik özetin 03 Mart 2022 tarihine kadar docomomo.icmekan2022@yasar.edu.tr adresine iletilmesi gerekmektedir. Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.