(ODE) Select Mimar Buluşmaları”na Meksikalı Mimar Michel Rojkind Katıldı!

ODE Yalıtım’ın 11.’sini düzenlenlediği “ODE Select Mimar Buluşmaları” etkinliğine, 000M tarafından “2020’nin En İlham Veren Kişileri” listesinde gösterilen, Nestle Çikolata Müzesi, Boca del Rio Filarmoni Orkestrası gibi dünyaca ünlü tasarımlara imza atan Meksikalı Mimar Michel Rojkind katıldı.

ODE Yalıtım tarafından pandemi döneminde hayata geçirilen “ODE Select Mimar Buluşmaları” etkinliğinin moderatörlüğünü Mimar Banu Uçak üstlendi. Etkinliğe yurt dışından katılan Meksikalı Mimar Michel Rojkind, “Paylaşılan Sorumluluk” temalı bir sunum yaptı. Rojkind sunumuna ses getiren projelerinin, tasarım süreçlerine yer vererek başladı.

Mimari ve toplum arasındaki ilişkiye değinen Rojkind, “Projelerimizin ana fikrinde topluma yönelik pozitif etkileri gözetiyoruz. Çünkü biz mimari ve tasarım kadar toplumun yaptığımız projelerden yararlanmasını da seviyoruz. Mimarlığın toplumu canlandırma kapasitesine sahip olduğuna inanıyoruz. Bizler insanlara gelişim ve değer sunabiliriz” dedi.

Çalıştığınız kişilerin değerlerini kabullenmiyorsanız işinizi yanlış yapıyorsunuz.

Rojkind sözlerine, “Mimar ve tasarımcıları hep daha iyi bir gelecek inşa edecek kişiler olarak düşünüyoruz. Ama önemli olan şey şu ki gelecek bugünden başlar. Eğer bugün çalıştığınız kişiyi anlamıyorsanız, sorumluluğu paylaşmıyorsanız, onları takdir etmiyor, değerlerini kabullenmiyorsanız bana göre işinizi yanlış yapıyorsunuz. Bu konu ne yaptığımızla değil nasıl yaptığımızla ilgili” diyerek devam etti.

Paydaşlarımıza değer katmaya odaklanıyoruz.

ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ozan Turan

Paydaşlarına değer katmayan hiçbir organizasyonun başarılı olamayacağını vizyon edinen ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ozan Turan, “Pandemi döneminde paydaşlarımız için çeşitli ürün ve hizmetler geliştirdik, işimizin mutfağında onlar için değer üretmeye odaklandık. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz “ODE Select Mimar Buluşmaları” ile de mimar ve tasarımcıları bir araya getiriyoruz. Ülkemizin önde gelen mimarlarının ve akademisyenlerinin konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik serimizde bugüne kadar mimarlığın değişiminden, ülkemizin çok önemli bir gerçeği olan depreme kadar pek çok konu masaya yatırıldı, fikirler paylaşıldı. Son etkinliğimizde ağırladığımız Michel Rojkind ile de mimarlığı global ölçekte ele aldık. ODE Select Mimar Buluşmaları’na önümüzdeki yıl da farklı katılımcı ve temalarla devam edeceğiz” dedi.

Etkinlik, Michel Rojkind’in moderatör Banu Uçak ve izleyicilerin sorularını yanıtlamalarıyla son buldu.


ODE Yalıtım
1985 yılında taahhüt faaliyetleriyle ticaret hayatına başlayan ODE, 1988 yılında Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan birine yönelerek yalıtım sektöründe ilerleme kararı aldı. 1990 yılında ithalatçı, 1996 yılında ise üretici kimliğine kavuşan ODE; Yapı ve Teknik Yalıtım olmak üzere 2 ana kategoride üretim yapmaktadır. ODE bugün 6 modern üretim tesisinde, 4 binden fazla ürün çeşidi ve uzman personeliyle yalıtım sektörünün en büyük üreticileri arasında yer almaktadır. Global bir marka olma vizyonu ile faaliyetlerini sürdüren ODE Yalıtım’ın ürünleri, 6 kıtada, 75’in üzerinde ülkede tercih edilmektedir.