İlk Kişisel Sergisiyle Özge Yalacak (ArtOda)’da

Organik İlişkiler Ağı

Ankara Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin gerçekleştirildiği ArtOda’da, Özge Yalacak’ın “Organik İlişkiler Ağı” isimli ilk kişisel sergisi 24 Kasım’da ziyarete açılıyor.


“Organik İlişkiler Ağı”

Sanatçı: Özge Yalacak
Ziyaret: 24 Kasım – 31 Aralık 2021 | Saat: 11:00 – 17:00
Yer: Müze Evliyagil, Ankara ArtOda
Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz


ALFA sergileri daha önce hiç kişisel sergi açmamış genç sanatçılara destek olmak için her sene Ankara’da bir sanatçı, bir koleksiyoner, bir küratör ve bir akademisyenin seçimi ile düzenleniyor. Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen ALFA 2021’de; sanatçı Burçak Bingöl, akademisyen Esra Aliçavuşoğlu, küratör Necmi Sönmez, galeri direktörü Azra Tüsünoğlu ve koleksiyoner Ömer Özyürek’ten oluşan jüri üyeleri yılın sergisi olarak Özge Yalacak’ın “Organik İlişkiler Ağı” adlı çalışmasını seçti.

Sergi sanatçının pandemi sürecindeki gündelik hayatıyla bir şekilde ortaklık kurduğu ve yeni bağlar geliştirdiği mekânlara odaklanıyor. Bu mekânları paylaşan diğer insanlarla sanatçı ve katılımcı gözünden ortak bir deneyim ve iş birliği yolları arıyor. Üretiminde sanatın disiplinlerarası olanaklarından faydalanan sanatçı, bu olanakların gündelik hayatla kesiştiği noktaları kendi kavramsal sanat pratiği ile yeniden sorguluyor.

Sergiye dair ayrıntılı bilgi için: www.muzeevliyagil.com


Özge Yalacak
Özge Yalacak, 2019 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü, Resim Ana Sanat Dalında lisansüstü eğitimine devam etmekte olan Yalacak, aralarında 2017 Güncel Sanat: Sanatta Deneyim Sempozyumu, İstanbul, 2018 Osman Zeki Oral Resim Yarışması Sergisi, Ereğli, 2018 ROTA: Sanatta Kariyer ve Eğitimi, İstanbul, 2018 Posta Sanatı Yarışması Sergisi, Kars, 2019 Akbank 37. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi, İstanbul, 2019 COMMA Grup Sergisi, İstanbul, 2020 TOSCA Art&Design Video ve Fotoğraf Sergisi, Ankara, 2021 La briciolasquisita Online Deneysel Çizim Sergisi’nin de bulunduğu çeşitli karma sergilere katıldı. 2018 Osman Zeki Oral Resim Yarışması, Ümit Veren Sanatçı Ödülü, 2018 ROTA Sanat Yarışması, Lisans Kategorisi Başarı Ödülü ve 2019 Akbank 37. Günümüz Sanatçıları, Başarı Ödülü’ne layık görüldü.