(İstanbul Gallery Week)’te Son Günler!

Küresel gallery weekend ağının bir parçası olan İstanbul Gallery Week (IGW), İstanbul’daki galerileri sanatseverlerle bir araya getiriyor. 9 günlük bir programla kente yayılan etkinlikler 20 Kasım 2021 tarihinde sona eriyor.

İstanbul Gallery Week, görsel iletişim sponsoru Rafineri Studio’yla birlikte gerçekleştirilen #RenginiBul çağrısıyla İstanbul çağdaş sanat sahnesinin bir parçası olarak hayata geçirildi. Programda IGW on-site ve IGW showcase başlıkları altında İstanbul’daki galerilerin kendi mekanlarında ziyaretçiyle bir araya getirdikleri üretimlerinin sergilenmesinin yanında, bağımsız küratöryel seçkiler, paralel aktiviteler ve şehrin geneline yayılan pop-up etkinlikler yer alıyor.

11-20 Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Gallery Week etkinliğinde yer alan katılımcılar şöyle:

Art On İstanbul, .artSümer, BBprojecTT Art, BE Contemporary Art Gallery, BüroSarıgedik, Büyükdere35 Art Gallery, C.A.M. GALERİ, Ferda Art Platform, Galeri Binyıl, Galeri Bu, Galeri Kambur, Galeri Muaf, GALERİ NEV İSTANBUL, Galeri Siyah Beyaz, Galerist, Krank Art Gallery, Labirent Sanat, Martch Art Project, MERKUR Galeri, MIXER, Öktem Aykut, PG Art Gallery, Pi ARTWORKS, PİLEVNELİ, PİLOT Galeri, SANATORIUM, Simbart Projects, Summart, The Empire Project, Versus Art Project, Vision Art Platform, Art x-ist ve Zilberman Gallery Istanbul, Berlin.

“Malzeme Hakkında” Sergisi

İstanbul Gallery Week kapsamında yer alan Ahmet Çerkez, Burcu Erden, Ahmet Elhan, Erman Özbaşaran, Mithat Şen, Oddviz, Olgu Ülkenciler, Olcay Kuş ve Tansu Kırcı’nın eserlerinden bir seçki içeren Malzeme Hakkında, sanat üretiminde malzemenin fikri taşıyan somut bir araç olarak dönüştürülmesi üzerine odaklanıyor. 18 Aralık’a kadar sürecek olan sergi, sanatçıların kullandıkları malzeme ve teknik, bu malzeme ve teknikler bilinçli bir tercih ise bu tercihin nedenleri ve sonuçları üzerine düşünmek için sanatseverleri davet ediyor.

Etkinlikler dizisine özel olarak planlanan sergiler, konuşmalar ve pop-up serileri Instagram hesabından veya IGW’nin web adresinden takip edilebilir.