[Kitap]: Mimarlığın Kısa Öyküsü

hep kitap, mimarlığın büyüleyici ve heybetli dünyasına, mimarlık tarihçisi ve ressam Susie Hodge’un kaleme aldığıMimarlığın Kısa Öyküsü” ile bir giriş yapıyor. Antik Mısır’dan bugüne mimarlık tarihini 50 önemli yapıyla inceleyen “Mimarlığın Kısa Öyküsü”, hep kitap logosuyla 5 Kasım tarihinde raflarda yer aldı.


“Mimarlığın Kısa Öyküsü”
Yazar:
Susie Hodge
Çevirmen:
Ahmet Turan Köksal, Zeynep Berru Köksal
Çıkış Tarihi: 5 Kasım 2021 Cuma
Yayınevi:
hep kitap
Sayfa Sayısı:
224
Boyut:
14,8 x 21 cm


Sanatın Kısa Öyküsü, 50 Art Ideas (50 Sanat Fikri), How to Survive Modern Art (Modern Sanattan Nasıl Sağ Çıkarız?), Why Your Five Year Old Could Not Have Done That: Modern Art Explained (Neden Beş Yaşındaki Çocuğunuz Bunu Yapamadı: Açıklamalı Modern Sanat) ve 50 Art Nouveau Works of Art You Should Know (Bilmeniz Gereken 50 Art Nouveau Eser) gibi çoksatan kitapların yazarı, mimarlık tarihçisi ve ressam Susie Hodge bu kez “Mimarlığın Kısa Öyküsü” ile okurlarıyla buluşuyor.

Piramitlerden katedrallere, tapınaklardan gökdelenlere ve metro istasyonlarına kadar mimarlık tarihinin 50 önemli yapısını inceleyen Mimarlığın Kısa Öyküsü, bu yapıların kimin tarafından yapıldığını, yapımında hangi malzeme ve tekniklerin kullanıldığını ayrıntısıyla inceliyor. Mimarlığın neden geliştiğini, yeniliklere kimlerin katkıda bulunduğunu ve bu yeniliklerin hangi coğrafyalarda, hangi kültürlerin etkisi altında gerçekleştiğini de ortaya koyan kitap, Antik Mısır’dan bugüne mimarlık tarihine rehber oluyor.

Ayrıntılı bilgi için:

https://www.hepkitap.com.tr/tr/kitaplarimiz/yetiskin/sanat/kdetay/mimarligin-kisa-oykusu

hep kitap‘ı sosyal medya hesaplarından takip etmek için:

https://www.instagram.com/hep_kitap/
https://www.instagram.com/hepcocukhepkitap/
https://www.instagram.com/hep_kitap/
https://www.facebook.com/hepkitapp
https://www.youtube.com/channel/UCghhCL0xzJtJnMmWdUPQTgQ