Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi AKM’ye Taşındı!

Mimarisiyle ödüllü Vakko Nakkaştepe Moda Merkezi içerisinde kurulan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, 10. yaşında Atatürk Kültür Merkezine taşındı.

İlk kez bir moda markası tarafından sanat kütüphanesi olarak halkın kullanımına açılan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, en prestijli yayınevlerine ait özel edisyonlar ve kütüphaneye özel imzalı yayınların bulunduğu 15.000 kitap ve sürekli güncellenen basılı, dijital ve görsel arşiviyle, akademisyenlere, üniversite öğrencilerine, sanatçılara, sanat meraklılarına ve çeşitli ülkelerden Türkiye’yi ziyaret eden turistlere yeni ufuklar açıyor.

Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko tarafından 2011 yılında kurulan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, Vakko’nun kurucusu Vitali Hakko’nun anısına kendisinin sanata, kitaplara ve eğitime olan ilhamıyla, ismini kuşaklar boyunca yaşatmayı hedefliyor. Beyoğlu’nda Atatürk Kültür Merkezi (AKM) içinde yer alan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi salı- pazar günleri olmak üzere, saat 10:00 ile 17:00 arası ziyaretçilerine kapısını açıyor.

Moda, mimarlık, iç mimarlık, resim, fotoğraf, heykel, illüstrasyon, tasarım, tekstil, sinema, grafik ve tasarım üzerine birçok koleksiyona erişmek için: \kutuphane.vakko.com.