(Cosentino) “Ethereal Collection”u Tanıttı!

Mimari ve tasarım için hibrit mineral yüzey üreten Cosentino’nun Silestone markası, Eternal Collection’un ardından yeni kurumsal imajı altında geliştirdiği ikinci serisi “Ethereal Collection”ı piyasaya sundu. 

HybriQ+ teknolojisi ile geliştirilen koleksiyon, “The Metamorphosis” (Metamorfoz) isimli kampanya ile tanıtıldı. Mermerden ilham alan Silestone’un yeni ürün serisi; Ethereal Dusk, Ethereal Haze, Ethereal Glow ve Ethereal Noctis olmak üzere dört renkten oluşuyor.

Silestone Kitchen, Ethereal Haze

Ethereal Dusk mavimsi tonları; Ethereal Haze dinamik gri ton aralığı; Ethereal Glow altın rengi ve gri damarları; Ethereal Noctis ise kısa gri ve siyah damarları ile öne çıkıyor.

Silestone Bathroom, Ethereal Noctis

Çevreye Duyarlı HybriQ+ Teknolojisi

Silestone Ethereal, Cosentino tarafından Silestone için geliştirilen özel teknoloji HybriQ+’ın sonucu olarak ortaya çıktı. Şirketin; çevreye, döngüsel ekonomiye ve sürdürülebilir yönetime bağlılığı ile karakterize edilen HybriQ+ teknolojisi, yüzde 99 geri kazanılmış su ve yüzde 100 yenilenebilir elektrik enerjisi kullanımı gibi özelliklerinin yanında, üretimde en az yüzde 20 geri kazanılmış hammadde kullanılmasıyla tanımlanıyor. Ayrıca HybriQ+ teknolojisi, kristal silica varlığının önemli ölçüde azaltarak, kuvars yerine eşit veya daha iyi performansa sahip mineral hammaddelerin yeni bir hibrit formülasyonunu kullanarak sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor.

Silestone’un 30. yılında marka imajının yenilenmesine paralel olarak yeni HybriQ+ teknolojisi ile sunulan koleksiyon, tasarım, yenilik ve sürdürülebilirlik açısından öne çıkıyor.


Silestone by Cosentino
Silestoneby Cosentino, kolay temizlik, yüksek renk yoğunluğu ve parlaklık gibi muazzam teknik ve tasarım özelliklerini birlikte sunar. Geçtiğimiz yıllarda Cosentino, özel ve inovatif N-Boost ve HybriQ+ teknolojilerini geliştirdi. Bu teknolojilerin de kullanımıyla, işlevsellik, kalite, güzellik ve sürdürülebilirlik anlamında Silestone’nun gelişim sürecinde büyük bir sıçrama gerçekleşti. Cosentino, yüzde 98 geri dönüştürülmüş su, yüzde 100 yenilenebilir enerji ve tekrar kullanılabilen hammaddeleri içeren üretim süreciyle çevresel üretim konusunda bir başarı hikayesi yazıyor.

Silestone 80’i aşkın farklı renk ve kapsamlı doku ve formatlarla sınırsız tasarım ve mimari olasılık sunuyor. Evinizin mutfağı ve banyosu için olduğu kadar, laboratuvarlar, hastaneler, oteller, restoranlar ve diğer profesyonel alanlar için de ideal bir yüzey. “Tops On Top” sloganıyla birlikte, girişimci ve moda efsanesi Cindy Crawford, Silestone’un marka yüzü oldu. 2011 yılından bu yana Cosentino, “Dünya’nın En İyi 50 Restoranı” listesinin resmi sponsoru ve restoran tezgahlarının da üreticisi.https://www.cosentino.com/es/silestone/