(Alarko Carrier)’ın “Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması” Kazananları Belli Oldu!

Alarko Carrier’ın iklim değişikliğinin etkilerine dikkat çekmek için bu yıl sekizincisini düzenlediği “Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması”nın kazananları belli oldu. Yarışmaya yapılan başvurularla, iklim değişiminin çarpıcı etkisi ve yarattığı tahribat gözler önüne serildi.

Başvuruların, Instagram ve Twitter üzerinden #Küreseliklim2021 etiketi ile yapıldığı yarışmaya 1000’e yakın fotoğraf çalışması katıldı. Gerçekleştirilen başvurularda ilk aşama olarak halk oylamasında en çok oy alan 50 fotoğraf seçildi ve ardından bu fotoğraflar seçici kurulun değerlendirmesine alınarak en başarılı 12 fotoğraf belirlendi.

Seçici kurulda; Gazeteci ve Fotoğrafçı Adem Meleke, Belgeselci ve Foto Muhabiri Coşkun Aral, Fotoğrafçı Dilan Bozyel, Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü ve Foto Muhabiri Ercan Arslan ve Fotoğrafçı Mehmet Turgut yer alırken aynı zamanda Tema Vakfı Genel Müdürü Başak Yalvaç Özçağdaş, Alarko Carrier Yönetim Kurulu Başkanı Niv Garih ve Reklamcı Serdesin Ajans Başkanı Serhat Bayram da yer aldı. Seçici kurulun değerlendirmesi sonucu dereceye giren ilk 12 fotoğraf sahipleri Alarko Carrier tarafından ödül almaya hak kazandı.

Seçici kurul değerlendirmesi sonucunda dereceye girerek birinci olan Ömer Faruk Güler, Toshiba HAORI 13.000 BTU/h Klima ödülünü almaya hak kazandı. İkinci Mehtap Akbaş Çiftci iPhone 12 Cep Telefonu, üçüncü Fazilet Ecemiş Yılmaz ise Canon EOS M50 Mark II BK Fotoğraf Makinesi Vlogger Kit ödülünün sahibi oldu. Dördüncü Alev Ünal, beşinci Şevki Karaca ve altıncı Mehmet Bedir, Fujifilm Instax Mini 11 Bundle Box ödüllerinin sahibi oldular. Yedinci Serhat Yılmazer, sekizinci Ramazan Çırakoğlu, dokuzuncu Deniz Nida Şener, onuncu Tahir Yangın, on birinci Dilek Aşkın ve on ikinci Münevver Ulusoy, Decathlon 500 TL’lik Hediye Çeki kazandı. Ayrıca dereceye girip ilk 12’de yer alan tüm kazananlara National Geographic 12 Aylık Dergi Aboneliği hediye edilecek.

Kazanan projeler web sitesi üzerinden incelenebilir: https://yarisma.alarko-carrier.com.tr/


Alarko Carrier
Gebze ve Dudullu’da toplam 96.000 m2 alan üzerine kurulu üretim tesislerinde ısıtma, soğutma ve su basınçlandırma sistemlerinin üretimini sağlayan Alarko Carrier, iklimlendirme sektörünün önemli üreticileri arasında yer alıyor vedünyanın önde gelen üreticilerinin distribütörlüğünü yapıyor. Üretici kimliğinin yanı sıra Toshiba markasıyla bireysel klimaların, ısı pompalarının ve aynı zamanda Carrier ve Wolf marka ürünlerinin ithalatını ve satışını gerçekleştiriyor. Değişen tüketici ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusundaürünler geliştiren Alarko Carrier, 5 kıtada 65 ülkeye ihracat yapıyor. Müşteri odaklı hizmetini yurt içinde de sürdürerek ülke genelinde 262 bayi, 290 servis ve satış sonrası servis ağıyla tüketicisine ulaşıyor. Alarko Holding çatısı altında bulunan Alarko Carrier, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu BrandFinance’in yayımladığı “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” listesinde Isıtma-Soğutma-Havalandırma kategorisinde 4 yıl üst üste yer alan tek markadır. İlk yerli kombi üreticilerinden olan Alarko Carrier, sektöründe SA 8000 ve Enerji Yönetim Standardı Belgesi (ISO 50001) alan İlk Türk Şirketidir.