(Kastamonu Entegre)’den Gıdayla Temasa Uygun Panel Yüzeyleri

Ağaç bazlı panel sektörünün global markalarından Kastamonu Entegre; Glossmax, GlossmaxPro, Mattplus, Medelam ve Teknolam panel ürünleri için TSE onaylı “Gıdayla Temasa Uygundur” belgesi almaya hak kazandı.

Çalışmalarıyla sağlıklı ve estetik yaşam alanlarına katkıda bulunan Kastamonu Entegre, yeni ürün ve teknolojilerini pazarla buluşturmaya devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Türk Gıda Kodeksi yönetmeliğine uygun şekilde yapılan migrasyon testleri sonucunda “Gıdayla Temasa Uygundur” belgesi alan ürünleriyle Kastamonu Entegre sektörde bir ilk oluyor.

İnsan sağlığını koruma altına alan yüzey teknolojisi

Geniş dekor ve renk seçenekleriyle mutfaklarda kullanılacak paneller insan sağlığını tehdit etmeyecek bir yapıda üretiliyor. Intertek Laboratuvarı’nda yapılan migrasyon testleri sonucunda “Gıdayla Temasa Uygun” olduğu tescillenen Kastamonu Entegre Glossmax, GlossmaxPro, Mattplus, Medelam ve Teknolam paneller, hijyen koşulları ihlal edilmediği sürece bu özelliklerini koruyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.kastamonuentegre.com.tr


Kastamonu Entegre
Yüzde yüz yerli sermayeli bir şirket olarak Kastamonu’da üretime başlayan şirket, ağaç bazlı panel sektöründe üretim yapmaktadır. Yurt içinde Kastamonu, Gebze, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana olmak üzere 6 lokasyonda üretim tesisi olan Kastamonu Entegre; sektöründe yurt dışına yatırım yapan ilk firma olarak Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya, İtalya ve Türkiye yatırımları ile 6 ülkede üretim yapan global bir markaya dönüşmüştür. ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü bir şirketi vardır.
Kastamonu Entegre, 20 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla ağaç bazlı panel sektöründe dünyanın en büyük altıncı şirketi olmuş, Avrupa’da ilk dört üreticisi arasına girmiştir. Ana ürün grupları olan MDF, yonga levha, laminat parke, kapı paneli ürünlerinin her birinde dünyanın en büyük 4 üreticisinden biridir. Dünya laminat parke üretiminin %6’sını tek başına gerçekleştirmektedir. %30 pazar payı ile Türkiye’nin sektör lideri olan Kastamonu Entegre; aynı zamanda Çin’den Amerika’ya, Avustralya’dan Kanada’ya altı kıtada 100 ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. Cironun %60’ı yurt dışındaki tesislerden ve ihracattan elde edilmektedir. | http://www.kastamonuentegre.com.tr