(British Council)’den KÜLTÜR SANAT Kurumlarına Hibe!

British Council, Türkiye’deki kültür ve sanat kuruluşlarını “Uluslararası İşbirliği Hibesi”ne başvurmaya davet ediyor. 4 Kasım’a kadar başvuruların kabul edileceği programda, Birleşik Krallık’tan bir ortakla proje geliştirme ve iş birliği için 5 ile 75 Sterlin arasında değişen hibe imkanı sunuluyor.


Uluslararası İşbirliği Hibesi

Açık Çağrı: 15 Ekim 2021, Cuma
Son Başvuru: 4 Kasım 2021, Perşembe


Kültür-sanat, İngilizce, eğitim ve sivil toplum alanlarında faaliyetlerde bulunan British Council, bu hibe programı ile Türkiye ve Birleşik Krallık’tan kültür-sanat kurumlarının ortaklaşa gerçekleştirecekleri yüz yüze, dijital veya hibrit sanat projelerini destek vermeyi hedefliyor. “Uluslararası İşbirliği Hibesi”, sanatçıların uluslararası meslektaşlarıyla yaratıcı sanat eserleri ortaya koymalarını ve geliştirmelerini desteklemek, yeni uluslararası ortaklıkları ve yenilikçi iş birliği yollarını teşvik etmek için tasarlandı.

Program kapsamında, kuruluşlara 5 ila 75 bin Sterlin arasında değişen hibe olanakları sağlanıyor. Başvuruların kabul edileceği projeler; film, müzik, yaratıcı teknoloji (oyunlar, sürükleyici, karma, artırılmış ve sanal gerçeklik dahil), edebiyat, görsel sanatlar, tiyatro ve dans, mimarlık, tasarım ve moda alanlarını kapsıyor. Projelerin aynı zamanda, eşitlik ve kapsayıcılık gibi önemli çağdaş temaları ve/veya iklim değişikliği gibi küresel zorlukları ele alması teşvik ediliyor.

British Council Uluslararası İşbirliği Hibe programı ve başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için British Council’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


British Council
British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur. 100’ü aşkın ülkeyle, kültür-sanat, İngilizce, eğitim ve sivil toplum alanlarında çalışıyor. Geçen yıl 80 milyondan fazla kişiyle yüz yüze, 791 milyonun üzerinde kişiye de internet üzerinden, radyo ve TV programları ve basılı yayınlarla iletişim kurdu. 1934 yılında kurulan British Council, Kraliyet Tüzüğü ile tüzel kişilik kazanmış bir hayır kurumu ve bir kamu kuruluşudur. Gelirinin yüzde 15’i ise Birleşik Krallık hükümet tarafından karşılanmaktadır.