Şebnem Buhara’nın İLK Kişisel Sergisi “Ham-Raw” (Goba Art & Design)da!

Tasarım dünyasının sanata, sanat dünyasının ise tasarıma olan ilgisini ve ilişkisini vurgulayan sergilere öncülük etmeyi amaçlayan Goba Art & Design, sanatçı ve mimar Şebnem Buhara’nın, ilk kişisel sergisi “Ham-Raw’a ev sahipliği yapıyor.


“Ham-Raw”
Sanatçı: Şebnem Buhara
Açılış Kokteyli: 13 Ekim 2021 Çarşamba | Saat: 17:30
Tarih: 13 Ekim 2021 Çarşamba – 31 Ekim 2021 Pazar | 11:00 – 19:00
Yer: Goba Art & Design
Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. Şimal Sok. Belkıs Apt. 3A Beyoğlu/İstanbul


Sanatçı ve mimar Şebnem Buhara,“Ham-Raw” sergisi ile düşüncelerinin yanı sıra gözlemlerinin karşılığını da yaptığı heykellerle var edebildiğini, ancak yarın farklı ilhamlarla farklı cevaplara, farklı karşılıklar bulabileceğini de belirtiyor. Buhara, düşüncelerinin her zaman bir akışta ve soyuttan somuta doğru karşılık bulmak üzere bir arayışta olduğunu söylüyor. Aynı zamanda sanatçı, yaratıcı olmanın ilk koşulunun üretmek olduğunu, üreten düşüncelerinin nesneler ve yapılardaki karşılığını da mimarlık ve endüstriyel tasarımla bulduğunu ifade ediyor.

Sanatı, “Kendi içinde mutlak disiplinleri olan ama seçeceği yolda özgür kalmak isteyen bir üretkenlik çatısıdır ’’ şeklinde yorumlayan Şebnem Buhara’nın eserleri 31 Ekim’e kadar Goba Art&Design’da ziyarete açık olacak. Sergiye dair ayrıntılar için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.


Goba Art & Design
Sanat ve tasarımın iç içe geçtiği bir platform yaratma hayaliyle 2019 yılında İstanbul Beyoğlu’nda Yüksek İç Mimar Esin Sözer Kalender ve Yasin Kalender tarafından kurulmuştur. Goba Art&Design ilhamını, temel düşüncesi sanatla tasarımı birleştirme, disiplinleri bütünleştirme olan ve bu sene 100. yaşı kutlanan Bauhaus ekolünden almıştır. Kurucularından Y. İç Mimar Esin Sözer Kalender, tasarımcı kimliğinin yanı sıra sanat çalışmalarını da sürdürmekte, farklı disiplinlerin yaratıcılık sürecine etkilerini doğrudan deneyimlemektedir. Goba Art & Design, tasarım dünyasının sanata, sanat dünyasının ise tasarıma olan ilgisini ve ilişkisini vurgulayan sergilere öncülük yapmayı hedeflemektedir.