ANKARA PROJELERİ SERGİSİ Ankara’nın Başkent Oluşunun 98. Yıldönümünde Açıldı!

Ankara’daki üniversitelerin çoğunlukla tasarım ve planlama bölümlerinde görev yapmakta olan gönüllü akademisyenler ve bağımsız araştırmacılar tarafından oluşturulan Mimarlık Kültürü ve Planlama Çalışma Grubu tarafından Ankara Kent Konseyi bünyesinde Cumhuriyetin 100. Yılı/Ankara 2023 temasıyla bir dizi etkinlik planlandı. Bu etkinliklerin ilki “İç Mimarlık, Mimarlık, Peyzaj, Planlama Bölümleri Stüdyo Çalışmaları: Ankara Projeleri Sergisi” Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıldönümü olan 13 Ekim 2021 tarihinde açıldı. 


Cumhuriyetin 100. Yılı/Ankara 2023 Etkinlikleri
“İç Mimarlık, Mimarlık, Peyzaj, Planlama Bölümleri Stüdyo Çalışmaları: Ankara Projeleri Sergisi”
Tarih:
13 Ekim – 27 Aralık 2021
Yer: Ankara Kent Konseyi Sergi Salonu, Atatürk Bulvarı No: 18, Opera/Altındağ (fiziksel Sergi) | ankarakentkonseyi.org.tr (dijital sergi)


“İç Mimarlık, Mimarlık, Peyzaj, Planlama Bölümleri Stüdyo Çalışmaları: Ankara Projeleri Sergisi”, katılımcı dokuz üniversitenin (Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, OSTİM Teknik Üniversitesi, TED Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi) İç Mimarlık, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinde eğitim görmekte olan öğrencilerin stüdyo çalışmalarından oluşuyor.

Ankara Projeleri Sergisi; Ankara konulu projelere odaklanması, bu çalışmalar aracılığı ile üniversiteler arasında bir paylaşım ortamı oluşturması ve Ankara’nın akademik ortamını Ankara Kent Konseyi aracılığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi ile buluşturması ile önem taşıyor.

Cumhuriyetin 100. Yılı/Ankara 2023 temasıyla planlanan etkinlikler 2022 yılında düzenlenecek çalıştaylar ile devam ettirilecek, böylelikle 2023 yılında gerçekleştirilecek kapsamlı sergi ve kongre/sempozyum için hazırlıklar tamamlanacak.

Sergiyi dijital mecrada incelemek için websitesini ziyaret edebilirsiniz.