(Açık Mimarlık) 500. RADYO PROGRAMINI Kutluyor!

Yağmur Yıldırım, 2019

Mimarlığı, kenti ve mekânı kullanıcılarıyla birlikte, farklı seslere ve deneyimlere yer açarak konuşmayı amaçlayan “Mimarlığın tüm halleri üzerine konuşmalar” özdeyişli Açık Mimarlık, FM 95.0 Açık Radyo’daki 500. programını ve 10. yılını kutluyor. 500 program bugün (14 Ekim 2021) 11:30’da FM 95.0 Açık Radyo’da yayınlanacak. 

Mimarlığı yalnız mimarların konuştuğu bir alan olmaktan çıkarmayı gözeten Açık Mimarlık 10 yılda mimarlık öğrencileriyle, tasarımcılarla, toplumbilimcilerle, müzisyenlerle, aşçılarla, sivil toplum kuruluşlarıyla, müdavimlerle, meraklılarla birlikte gerçekleşen çok sayıda söyleşi ile mimarlık üzerine düşünen ve gündelik hayatta mimarlığı deneyimleyen yüzlerce farklı konuğu ağırladı.

2011’deki ilk yılında Hüseyin Kahvecioğlu, İpek Akpınar ve Hasan Cenk Dereli’nin hazırlayıp sunduğu programın ekibine sonraki yıllarda Volkan Taşkın, Yağmur Yıldırım ve Yelta Köm dahil oldu. Programı bugün Yağmur Yıldırım hazırlayıp sunuyor. Türkiye’de mimarlık üzerine ilk radyo programı ve mecrasında alanının en uzun soluklu yayını olan Açık Mimarlık, sayısal ortamdaki arşivi ile de son on yılın mimarlık gündemini bugünden erişilebilir kılıyor. Açık Mimarlık, her Perşembe saat 11.30’da FM 95.0 Açık Radyo’da devam ediyor.

This slideshow requires JavaScript.

Açık Mimarlık programının arşivine erişmek için: