(Marmara Urban Forum)’un İkincisi MARUF21 Çevrimiçi Gerçekleşiyor!

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından düzenlenen uluslararası organizasyon Marmara Urban Forum’un (Marmara Kent Forumu) ikincisi MARUF 2021 01-03 Ekim tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleşiyor. COVID-19 salgınıyla birlikte yerleşik kentsel politikaları ve çözümleri yeniden sorgulamanın gereğiyle “Çözüm Üreten Kentler: Yeniden Düşün, Birlikte Hareket Et” başlığı etrafında şekillen MARUF21 programı 3 güne yayılan paneller, konuşmalar ve çeşitli yan etkinlikleri kapsıyor.


MARUF (Marmara Urban Forum) 2021
“Çözüm Üreten Kentler: Yeniden Düşün, Birlikte Hareket Et”
Tarih: 01-03 Ekim 2021
Mecra: Çevrimiçi
Katılım: Ücretsiz, Kayıt Gerekli


Dünya genelinde, kentleri derinden sarsan salgın sürecinden çıkarılan dersleri öğretilere dönüştürmek ve köklü dönüşümleri başlatmak için bir fırsat sunmayı hedefleyen MARUF21 birbirini besleyecek altı ana eksene odaklanacak. Forum boyunca, “Sağlıklı”, “Kapsayıcı”, “Yenilikçi”, “Dayanıklı”, “Sürdürülebilir” ve “Yaratıcı” kentler olarak belirlenen eksenler etrafında ilgili tüm paydaşlar ile birlikte yürütülecek bir diyalog, üretim ve paylaşım zemini oluşturulacak.

This slideshow requires JavaScript.

Kamusal mekândan eşitsizliklere, iklim değişikliğinden göçe, altyapıdan ulaşıma, kamu sağlığından dijitalleşmeye, döngüsel ekonomiden yerel kalkınmaya kadar kenti ilgilendiren pek çok konu konuşmacı ve katılımcıların katkılarıyla yeniden değerlendirilecek ve birlikte çözüm önerileri geliştirilecek.

MARUF21, Instagram Paylaşımı, @marmaraurban
MARUF21, Instagram Paylaşımı, @marmaraurban

Dünyadan 400’den fazla konuşmacı ve 100’ün üzerinde oturuma ev sahipliği yapacak forumda paneller, eğitimler, çalıştaylar, networking toplantıları, yuvarlak masa toplantıları gibi farklı türlerde etkinlikler gerçekleştirilecek. 

MARUF21 organizasyonu ve programı hakkında daha ayrıntılı bilgi ve kayıt için bağlantılara tıklayabilirsiniz.