(KHAS) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları’nın İlk Konuğu MURAT TABANLIOĞLU

KHAS Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi (KHAS-STF) yeni akademik yıla bir seminer ve etkinlik serisi ile başlıyor. Türkiye ve dünyanın sanat, tasarım ve mimarlık gündemine dair güncel konuları masaya yatırmayı amaçlayan “Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları” (Art, Design and Architecture Talks) başlıklı serinin ilk oturumu 27 Eylül, Pazartesi günü Murat Tabanlıoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek.


Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları / Art, Design and Architecture Talks
The Urban Space: Impact of Architecture Through Transformation
Konuşmacı: Murat Tabanlıoğlu
Tarih, Saat: 27 Eylül 2021, Pazartesi, 19:00
Mecra: YouTubeZoom *
Katılım:
Herkese Açık, Ücretsiz


Murat TabanlıoğluMurat Tabanlıoğlu

Seminer serisinin, ülkemizin ve dünyanın sanat, tasarım ve mimarlık gündemine dair güncel konularına ve sorunlarına ışık tutan, disiplinlerarası nitelikte, öğrenciler için ders müfredat içeriklerini destekleyici ve tasarımla ilgili genel kültürlerini ve eleştirel bakış açılarını geliştirecek bir içeriğe sahip olması amaçlanıyor.

Seri kapsamında gerçekleşecek ilk etkinliğin, aynı zamanda bir “açılış dersi” niteliğinde olması planlanıyor. “The Urban Space: Impact of Architecture Through Transformation” başlıklı ders, Kadir Has Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile Tabanlıoğlu Mimarlık arasındaki işbirliğiyle kurulan, “Liman Kentlerinde Araştırma ve Tasarım” (Research and Design in Port Cities) temasıyla ilk öğrencilerini 2021-2022 Bahar döneminde kabul edecek olan KHAS Mimarlık ve Kent Çalışmaları Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın koordinatörü Murat Tabanlıoğlu anlatacak.

Murat Tabanlıoğlu, açılış dersi kapsamında liman kentlerinin sürdürülebilir tasarımına odaklanan yeni yüksek lisans programını anlatacak ve gelen soruları yanıtlayacak. Uluslararası eğitimci kadrosuyla öne çıkan, atölyelerle ve Trieste ve Hamburg gibi farklı şehirlere yapılacak eğitim gezileriyle zenginleşen program, mimarlık ve kentsel tasarım pratiğine odaklanıyor ve güçlü bir tarihsel ve kuramsal arka planla destekleniyor. Tabanlıoğlu ile ayrıca, yakınlarda tamamlanan ve hazırlıkları devam eden mimari projelerinin yanı sıra günümüzde mimarlık ve tasarım öğrencilerinin edinmesi gereken formasyon ve değerler sistemi üzerine de konuşma imkanı bulunacak.

*
Etkinliğe Zoom üzerinden katılabilir veya YouTube‘da takip edebilirsiniz. Zoom katılım bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

YouTube Bağlantısı
Zoom Bağlantısı
Zoom Meeting ID: 849 0070 5477
Passcode: 384627

Etkinlik hakkında daha ayrıntılı bilgi için bağlantıya tıklayarak KHAS Sanat ve Tasarım Fakültesi‘nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.