Dikey ve Yatay Su Yalıtımında Yeni Nesil Çözüm: BOSTİK AQUA BLOCKER®

BOSTİK AQUA BLOCKER®

Bostik, ürünleri Aqua Blocker® ve Aqua Blocker® Liquid ile dikey ve yatay yüzeylerde su yalıtımında yenilikçi çözümler sunuyor. Performans değerleri aynı olan bu iki ürün uygulama ve işlenebilirlik açısından kolaylık sağlamayı hedefleyen ayrı özelliklere sahip.

Yapı sektörünün en önemli çözümleri arasında yer alan yeni nesil yalıtım malzemesi Bostik Aqua Blocker® yapıların su geçirmezliğini iki farklı formülle sağlar. Dikey ve yatay yüzeyler için SMP teknolojiyle üretilen Aqua Blocker® (dikey ve yatay) ile Aqua Blocker® Liquid’in (yatay) tüm teknik özellikleri ve performansları aynıdır. Uygulama ve işlenebilirlik kolaylığı sağlaması açısından sadece viskozitelerinde (kıvam) farklılık mevcuttur. DIN 18195 standardına uygun olan, su yalıtımının akıllı ürünleri, geleneksel kalın uygulamalı bitümlü kaplamanın güvenilir çatlak örtme ve su geçirimsizlik performansı ile bitümlü emülsiyon uygulamasının kolaylığının bir bileşimidir.

Bostik Aqua Blocker®

Dikey yüzeylerde tikso tropiktir.  Harç, beton ve geçirimsiz betondan yapılma bodrum kat, istinat duvarları gibi dikey yüzeylerin yalıtım işlemleri için kullanılır.

Bostik Aqua Blocker ® Liquid

Yatay yüzeyler için uygundur, kendinden yayılma özelliğine sahiptir. Teras çatılar, temeller ve zemin plakaları gibi yatay yüzeylerin izolasyonuna ilave olarak, ticari alanlarda buhar sızdırmazlık ürünü olarak, balkon ve teraslarda şap altında uygulanır ve seramikle zemin kaplaması ile kombine kullanılır. Ayrıca, ticari endüstriyel alanlarda oturma ve genleşme derzlerinin doldurulması için de uygundur. Uygulama başladığı andan itibaren su geçirmez, çatlakları örter, birleştirir. Su katılmamıştır, bitüm içermez. Kuruduktan sonra büzüşme ve çökme yapmaz. Tamamen kürlendikten sonra, malzeme su geçirmez olup, maksimum 5 mm’ye kadar olan çatlakları onarır. Ayrıca, betona karşı agresif olan doğal yeraltı sularına karşı da dayanıklıdır.

Ürünlerin akıllı avantajları arasında şunlar yer alıyor:

  • UV dayanımlılık
  • Kullanıma hazırlık
  • Süper elastiklik
  • Çevre dostu olma

Bir Arkema şirketi olan Bostik’in, su yalıtımına yeni nesil çözümler getiren iki ürünü, Bostik Aqua Blocker® ve Bostik Aqua Blocker ® Liquid hakkında daha ayrıntılı bilgi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.


Bostik Logo

Bostik
Bostik, Endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2,1 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır. Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor.

Arkema
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalarımız hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2019 yılında 8,7 milyar euro ‘luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede 144 üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır.