(Arter)’den Ekim Ayında Sergi Rehberleriyle ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALAR

Arter Arter

Arter’de Ekim ayı boyunca her Pazartesi gerçekleşecek çevrimiçi rehberli turlarda Arter’in sergi rehberleri, her hafta farklı temalar etrafında bir araya getirdikleri eser seçkilerini katılımcıların yorumuna açacak. Katılımcılarını sanat etrafında düşünmeye ve yapıtları kendi hayat deneyimleriyle ilişkilendirerek yorumlamaya teşvik edecek turlar, sınırlı sayıda katılım ile ücretsiz olarak, 19:00–20:00 saatleri arasında düzenlenecek.


Sergi Rehberleriyle Çevrimiçi Turlar & Buluşmalar

Tarih: Ekim ayı boyunca her Pazartesi

04 Ekim: Emre Hüner, [ELEKTROİZOLASYON] , 2021
11 Ekim: Burak Delier, Kriz ve Kontrol, 2013
18 Ekim: Michael Snow, Piyano Heykeli, 2009
25 Ekim: Hamra Abbas, MoMA is the Star!, 2004

Saat: 19:00 – 20:00
Mecra: Çevrimiçi
Kayıt: Gerekli, E-Posta İle: turlar@arter.org.tr
Katılım: Ücretsiz, Sınırlı Sayıda


Arter’in, herkesin yaratıcı sürecin parçası olabileceği bir ortamı mümkün kılmayı amaçlayan Öğrenme Programı kapsamında düzenlediği çevrimiçi rehberli turlar, katılımcılarını sanat etrafında düşünmeye ve yapıtları kendi hayat deneyimleriyle ilişkilendirerek yorumlamaya teşvik ediyor. Ekranlar aracılığıyla buluşulan bu turlarda, Arter’in sergi rehberleri her etkinlikte farklı temalar etrafında bir araya getirdikleri eser seçkilerini katılımcıların yorumuna açıyor.

Ücretsiz olarak düzenlenen çevrimiçi rehberli turlar 04, 11, 18 ve 25 Ekim 2021, Pazartesi günleri 19:00-20:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Diyalog ve tartışmaya daha fazla zaman tanımak amacıyla sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen çevrimiçi turlara katılmak için etkinlik tarihinden önce turlar@arter.org.tr adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak gerekiyor.

Arter’in güncel programına ve rehberli turlar hakkında ayrıntılı bilgiye bu bağlantıdan erişilebilir.