4. ULUSLARARASI 212 FOTOĞRAF YARIŞMASI’nın Başvuru Tarihi Uzaltıldı!

Rosa Munoz, Destruccion, 2021, 212 Photography Istanbul

Türkiye’nin önde gelen uluslararası fotoğraf etkinliği 212 Photography Istanbul bu yıl 1-11 Ekim tarihleri arasında, İstanbul’un hem Anadolu hem Avrupa yakasında toplam 7 farklı mekanda gerçekleşiyor. Festivale paralel olarak, geleceğin fotoğraf sanatçılarını keşfetmek ve onlara seslerini duyurmaları için alan açmak amacıyla düzenlenen Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması başvuru tarihleri katılımcıların yoğun ilgi ve talebi üzerine 17 Eylül 2021 tarihine uzatıldı.


212 Photography Istanbul
Tarih:
1-11 Ekim
Yer: Yapı Kredi bomontiada, Sıraevler No: 37 – 39, Zülfaris Karaköy, Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Müze Gazhane

4.Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması
Son Başvuru Tarihi:
17 Eylül 2021
Finalistlerin Açıklanması: 22 Eylül 2021


Alanında uzman isimler yarışma jürisinde

Her yıl kendi alanında ilgiyle takip edilen uzman isimlerin yer aldığı yarışmanın jürisinde bu yıl; Photo London Direktörü Michael Benson; Küratör ve fotoğraf tarihçisi Pauline Vermare; Magnum London Gallery Direktörü Nicolas Smirnoff, FOAM Fotoğraf Müzesi Sergiler Direktörü Claartje van Dijk; diChroma Photography Direktörü Anne Morin; London College of Fashion, Moda Fotoğrafçılığı Bölüm Direktörü ve Fotoğrafçı Paul Bevan; The Art Newspaper Yazarı Tom Seymour ve yönetmen Tolga Karaçelik bulunuyor.

Yarışma kapsamında son 10’a kalan finalistler 22 Eylül 2021 tarihinde açıklanacak ve 1 Ekim tarihinde yarışmanın kazananı jüri tarafından duyurulacak. Yarışmanın bu yılki yurt içi katılım ücreti 30 TL, yurt dışı katılım ücreti 10 Euro olarak belirlendi. Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması’na başvurular 17 Eylül 2021’e kadar 212photographyistanbul.comadresinden yapılabilir.

212 Photography Istanbul’a Özel Keşif Rotaları

Festival, Anadolu ve Avrupa yakasında Yapı Kredi bomontiada, Sıraevler No: 37 – 39, Zülfaris Karaköy, Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Müze Gazhane’e dahil olmak üzere şehrin pek çok noktasında gerçekleştireceği sergi, panel, atölye, film gösterimleri ve deneyim alanlarıyla 10 gün süreyle ziyaret edilebilecek. Her sene eklediği yeni temalar, işbirlikleri ve zengin içeriğinin yanı sıra alternatif mekanları ile dikkat çeken 212 Photography Istanbul, 4. senesinde rotasını genişleterek kent içinde sanat dolu keyifli bir keşif haritası sunuyor.

Festival ve yarışma ile ilgili duyuruları takip etmek için 212photographyistanbul.com adresini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.
Instagram | Twitter | Facebook