4. Uluslararası Sinema ve Felsefe Sempozyumu’na Bildiri Göndermek İçin Son Gün: 1 Temmuz 

SineFilozofi Dergisi tarafından 2018 yılından bu yana düzenlenen Sinema ve Felsefe Sempozyumu’nun dördüncüsü bu yıl, 10-12 Aralık 2021 tarihinde Akbank Sanat işbirliği ile gerçekleşiyor. Kabul edilen bildirilerin sunumlarına ek olarak bir panel programının da bulunduğu Sempozyuma özet göndermek için son gün: 1 Temmuz 2021.


SineFilozofi Dergisi Uluslararası Sinema ve Felsefe Sempozyumu IV
Sempozyum Tarihi: 10-12 Aralık 2021
Bildiri Özeti Son Teslim Tarihi: 1 Temmuz 2021
Bildiri Tam Metin Gönderim Tarihi: 31 Ocak 2022


Uluslararası, hakemli, akademik elektronik bir dergi olan SineFilozofi, 4. Sinema ve Felsefe Sempozyumu ile iki disiplin üzerine düşünen, yaratan, üreten bireyleri bir araya getirerek, üretim ve eleştiri üzerine düşünce geliştirme ve bunları paylaşma olanağı oluşturmayı amaçlamaktadır.  Sempozyum’da, akademik alanda çalışma yürütenlerin ve sinema-felsefe üzerine düşünenlerin bildiri sunumlarının yanı sıra sinema pratiğinin içerisinde yer alan sanatçılar ile paneller de gerçekleştirilecek. Ayrıca sempozyumda sunulan bildiriler SineFilozofi’nin özel sayısında yayınlanacak.

10-12 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleşecek 4. Sinema ve Felsefe Sempozyumu kapsamında Mount Holyoke Üniversitesi’nden Prof. Thomas E. Wartenberg ve Strasbourg Üniversitesi’nden Prof. Benjamin Thomas Uluslararası Ana konuşmacı olarak sunum yapacak.

Berlin Uluslararası Film Festivali’nden FIBRESCI ve Ekümenik Jüri Ödüllü yönetmen ve Berlin UDK Üniversitesi akademisyeni Prof. Thomas Arslan “Avrupa’dan Bir Yönetmen” söyleşisiyle sempozyumun davetlisi olacak.

“Görüntü Yönetmenleri İle Türkiye’de Sinema” panelinde, Meryem Yavuz, Doğan Sarıgüzel, Gökhan Tiryaki, Uğur İçbak ve Hayk Kirakosyan konuşmacı olacak.

“Kısa Film” panelinin davetlileri ise Onur Keşaplı, Zeynep Merve Uygun, Burak Kaplan, Sezen Kayhan. 

Sempozyumda ayrıca her yıl sinema ve mekan felsefesi üzerine bildirilerin yer aldığı “Sinema ve Mekan Felsefesi” oturumu da düzenleniyor. Önceki yıllardaki sinema ve mekan felsefesi seminerlerine aşağıdaki bağlantılar üzerinden erişebilirsiniz.

1.Ulusal Sinema ve Felsefe Sempozyumu’ndan:

2.Ulusal Sinema ve Felsefe Sempozyumu’ndan:

3.Ulusal Sinema ve Felsefe Sempozyumu’ndan:

 

Detaylı bilgi için: http://www.sinefilozofievents.org