(SALT)’ın “BAK KİM VAR?” Yayın Serisinin Bu Haftaki Konuğu: Emre Ayvaz

İstanbul Ansiklopedisi, Cilt: 3 , 1960 İstanbul Ansiklopedisi, Cilt: 3 , 1960

SALT’ın 2011’den bu yana devam eden “Bak kim var?” konuşmaları, onuncu yılı özelinde, kurumun çalışmaları ve iş birliklerini konu alan bir video serisi ile devam ediyor. “Bak kim var?”ın bu hafta, 22 Haziran, Salı günü yayınlanan videosunun konuğu olan Emre Ayvaz ise Reşad Ekrem Koçu’nun İstanbul Ansiklopedisi’ni anlatıyor.


Bak kim var?
Haftanın Konuğu:
Emre Ayvaz
Konu: Reşad Ekrem Koçu’nun İstanbul Ansiklopedisi
Yayın Tarihi: 22 Haziran 2021
Mecra: Çevrimiçi, SALT Online & YouTube


SALT’ın, Kadir Has Üniversitesi ortaklığında yürüttüğü İstanbul Ansiklopedisi Arşivi çalışmaları kapsamında, Reşad Ekrem Koçu’nun hayatını adadığı ansiklopedi ve ilişkili belgeler 22 Haziran’da çevrimiçinde erişime açılıyor. Yüksek lisans tezini İstanbul Ansiklopedisi üzerine yazmış olan proje danışmanı Emre Ayvaz ise yayınlanan videoda İstanbul Ansiklopedisi’nin alametifarikasına dikkat çekerken süregelen üç yıllık proje hakkında bilgi veriyor.

SALT bünyesinde çeşitli araştırma projelerine, sergi ve programlara katkı sunan davetli katılımcılarla hazırlanan videolar, 15 Haziran’dan itibaren, birer hafta arayla SALT Online ve sosyal medya kanallarında izlenebilir.

Bak kim var? yayınları ve İstanbul Ansiklopedisi hakkında daha ayrıntılı bilgi için SALT Online‘ı ziyaret edebilirsiniz.