(Bostik)’ten: Poliüretan Esaslı Su Yalıtım Membranı AquaRoll BitumPU 2K…

Bostik Türkiye, ileri teknolojiyle tasarlanmış akıllı ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Bitüm poliüretan esaslı, iki bileşenli, hızlı kürlenen, yüksek elastikiyete sahip likit su yalıtım malzemesi Bostik AquaRoll Bitum PU 2K, raflarda yerini aldı.

Farklı yüzeylerde mükemmel aderans sağlayan Bostik AquaRoll Bitum PU 2K, dayanıklı film oluşturma özelliğiyle yüksek mekanik ve kimyasal dayanımlı bir su yalıtım membranıdır. Soğuk uygulanır, havadaki nem ile reaksiyona girerek kürlenir. Su buharı geçirimli olup uygulandığı yüzeylerin nefes almasına olanak verir. Yırtılma, aşınma ve gerilme direnci yüksektir. -30ºC/+90ºC’de dahi fiziksel özelliklerini korur. Sürekli elastik yapısı ile üst düzey çatlak köprüleme yeteneğine sahiptir. Kürlendikten sonra toksik madde içermeyen AquaRoll BitumPU 2K, direkt güneş ışığına maruz kalmayan yüzeylerin korunması ve su yalıtımında kullanılır.

KULLANILDIĞI YERLER

 • Teraslarda, çatı ve yağmur oluklarında,
 • Balkon ve verandalarda,
 • Temeller ve zeminlerde,
 • İstinat duvarlarında,
 • Seramik altı ıslak hacimlerde,
 • Metal ve lifli malzemelerden yapılan hafif çatılarda,
 • EPDM, bitüm, PVC esaslı membranlarda,
 • Beton, ahşap ve metal yüzeylerde uygun astarlar ile kullanılır.

AKILLI AVANTAJLAR

 • Eksiz uygulanabilir.
 • Dondan ve üzerinde bekleyen sudan etkilenmez.
 • Mükemmel aderans özelliğine sahiptir.

BOSTİK:
Bostik, Endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2,1 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor. www.bostik.com.tr

Arkema:
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalarımız hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2019 yılında 8,7 milyar euro ‘luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede 144 üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır. www.arkema.com