(AURA İstanbul) Kitap Söyleşileri “EXLIBRIS AURABaşlıyor!

Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul, yeni etkinlik serisi Exlibris AURA’nın ilk oturumunu 9 Haziran’da düzenliyor.


Exlibris AURA #1: Bruno Taut “Mimarlık Öğretisi”
Aykut Köksal, Zafer Akay, Pelin Derviş, Mod. Nezih R. Aysel
9 Haziran 20.00, Çevrimiçi Panel
Kayıt için tıklayın.


Mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanan seçilmiş kitapların ele alınacağı Exlibris AURA serisi, her ay bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinlikler, konukların katılımıyla panel ve söyleşiler halinde çevrimiçi platformda gerçekleşecek.

Exlibris AURA serisinin birinci oturumunda, ilk basımı 1938 tarihini taşıyan ve Nisan 2021’de Arketon Yayınları tarafından yeni çevirisi ve yenilenmiş/güncellenmiş görselleriyle yayınlanan, Bruno Taut’un “Mimarlık Öğretisi adlı kitabına yer verilecek. Aykut Köksal, Zafer Akay ve Pelin Derviş’in konuşmacı olarak katılacağı panel, Nezih R. Aysel’in moderatörlüğünde gerçekleşecek.

9 Haziran Çarşamba günü saat 20.00’de, Zoom platformunda gerçekleşecek etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsiz olacak. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki e-posta yoluyla iletilecek.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.