Sağlıklı Evler Tasarım Yarışması’na BAŞVURULAR Açıldı!

REHVA tarafından genç ve geleceğin mühendislerinin zihinlerini, sağlıklı evlerin nasıl hayata geçirilebileceğine ilişkin çözümleri belirlemeye teşvik etmek amacıyla Healthy Homes Design Competition 2022 – Sağlıklı Evler Tasarım Yarışması düzenleniyor.

Büyük şehirlerimizdeki kentsel nüfus hızla arttığından ve konut talebi önemli ölçüde arttığından, binaların hem sakinleri hem de gezegenimiz üzerindeki etkisini azaltmak için acil bir ihtiyaç artıyor.

Sağlıklı Evler Tasarım Yarışması, hem uygulayıcılar hem de araştırmacılar arasında iyi bilinen İklim değişiklikleri konusundan yola çıkarak, sağlıklı yaşam temasını keşfetmeye teşvik etmek ve meydan okumak ve iç mekan çevresel niteliklerine ilişkin daha derin bir anlayış yaratmanın yanı sıra geleceğin etkisini araştırmak istiyor. Bina ve bina hizmet sistemleri, işletme ve inşaat alanında çalışan öğrencilere ve genç profesyonellere yönelik yarışma, insanların yaşam ortamlarında sağlık ve iç mekan iklimi çözümlerine odaklanan projeler talep ediyor.

Tüm projeler, sektör uzmanlarından oluşan uluslararası bir jüri tarafından gözden geçirilecek ve zaman çizelgesine göre, kısa bir aday listesi, projelerini Mayıs 2022’nin ortalarında Rotterdam’daki CLIMA 2022 konferansında sunacak.

Detaylı bilgi için: www.healthyhomesdesigncompetition.com/