(Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık Bölümü)’nün Düzenlediği “Uzaktan Sohbetler” SONA Erdi!

Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nün düzenlediği “Uzaktan Sohbetler” başlıklı seminer serisi 2 Haziran’da düzenlenen ve A Tasarım’dan Cenk Erkoçoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen etkinlik ile sona erdi. 

Mimarlığın eğitim ve pratiğinde düşünsel ve fiziksel anlamda üretimlerde bulunan kişiler/ekipler ile mimarlık öğrencilerini bir araya getirmeyi hedefleyen “Uzaktan Sohbetler” 3 aya yayılan 6 farklı buluşma ile tamamlandı.

Serinin ilk buluşmasına 24 Mart Çarşamba günü saat 15.00’da Cem İlhan (TeCe Mimarlık) Ford Ar-Ge Merkezi projesini anlattığı sunumuyla konuk oldu.

Serinin 5 Nisan Pazartesi 17.00’da düzenlenen ikinci etkinliğinde Oya Pulathaneli ve Ahu Sökmenoğlu (Babun Play) “Okullar Çocuklar İçin Tasarlansa” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

7 Nisan Çarşamba 15.00’da düzenlenen üçüncü etkinliğe ““Olmayana Ergi” başlıklı sunumu ile Hayriye Sözen (HS Mimarlık) konuk oldu.

Serinin dördüncü etkinliği 5 Mayıs Çarşamba günü Hüseyin Yanar‘ın (Tempere Üniversitesi Orpheus North)  “Mardin – Helsinki Arası Mimarlıklar: Taş, Duvar ve Kule Üzerine” başlıklı sunumuyla gerçekleşti.

26 Mayıs Çarşamba günü düzenlenen beşinci etkinliğin konuğu ise “Mimarlık ve 21. Yüzyıl Maestroları” başlıklı sunumu ile Melike Altınışık (MAA) oldu.

2 Haziran Çarşamba günü düzenlenenaltıncı ve son etkinlikte A Tasarım Mimarlık‘tan Cenk Erkoçoğlu “Beyaz Yakalının Bir Günü” başlıklı sunumuyla öğrencilerle buluştu.

Tüm seminerlerin kayıtları  Artuklu Mimarlık Youtube kanalından izlenebilir.