(TK Elevator)’ın S200 MERDİVEN ASANSÖRÜ, Red Dot Ürün Tasarımı Ödülü’nü Aldı!

S200 Merdiven Asansörü, TK Elevator

TK Elevator S200 Merdiven Asansörü, “Ürün Tasarımı”, “Markalar ve İletişim Tasarımı” ve “Tasarım Konsepti” kategorilerinden oluşan ve 70’den fazla ülkeden 18.000’den fazla başvuru alan Red Dot Ödülleri’nde, Ürün Tasarımı 2021 Ödülü’nün sahibi oldu. TK Home Solutions tarafından düşünülen ve dünyaca ünlü Pearson Lloyd tasarım stüdyosu tarafından tasarlanan S200, TK Elevator’ın Hollanda’daki en son teknolojilere sahip fabrikası tarafından yönetilen beş yıllık bir sürecin sonucunda doğdu. Kullanıcılarına benzersiz bir mobilite çözümü sağlayan asansör, en son ergonomik tasarım ve teknolojiyi içeriyor.

S200, koltuk ve ayak dayama yerinin merdivene en kısa mesafeyi sağlayacak şekilde birlikte döndüğü, patentli gelişmiş dönme ve seviyelendirme teknolojisi olarak bilinen gelişmiş Advanced Swivel and Leveling Technology (ASL) ile rakipsiz ergonomi sunmayı hedefliyor. Diğer bir tasarım özelliği de koltuk ve ayak dayama yerinin otomatik olarak katlanması. Merdiven asansörü, sadece bir düğmeye basarak merdiven üzerinde minimum yer kaplayarak saklanabiliyor. Uygun bir yüksekliğe yerleştirilen asansör hareket halindeyken koltuk ve ayak dayama yeri aynı hizada kalarak sırt ve dizlerin bükülmesini önlemenin yanı sıra, kullanıcıya maksimum konfor sağlamayı amaçlıyor.

S200 Merdiven Asansörü, TK Elevator

Konik kol dayanakları, kullanıcıların otururken veya ayakta dururken hem güvenli bir tutuş hem de ekstra destek sağlar ve merdiven asansöründen tekerlekli sandalyeye kolay geçiş sağlamak için kol dayanakları açılabilir. Ayrıca kol dayanağı üzerinde bulunan entegre çağrı cihazı özelliği sayesinde kullanıcı; arkadaşları, ailesi ve tıbbi danışmanlar arasından üç kişiyi arayarak gerektiğinde yardım isteyebilir.

TK Elevator S200 Merdiven Asansörü hakkında detaylı bilgi için bağlantıya tıklayarak ürün sayfasını inceleyebilir, Red Dot 2021 Ödülleri hakkında detaylı bilgi içinse Red Dot‘un web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


TK Elevator: 
50.000 çalışanıyla 100’ü aşkın ülkede müşterilere hizmet sunan TK Elevator 2019/2020 mali yılında 8 milyar € satış gerçekleştirdi. Dünya genelindeki 1.000’i aşkın tesisinde müşteri odaklılığı ve müşteriye yakın hizmet sunmayı temel müşteri deneyimi prensiplerinden saymaktadır. TK Elevator geçtiğimiz yıllar içinde dünyanın lider asansör şirketlerinden biri olarak kendini ispatlayarak Ağustos 2020’de thyssenkrupp AG tarafından satılmasından beri bağımsız bir şirket olmuştur. Şirketin en önemli faaliyet alanı, 24.000’i aşkın servis teknisyeniyle birlikte servis hizmeti sunmayı kapsamaktadır. Şirketin ürün portföyü, işyeri ve konut binaları için asansörlerden, New York’taki Dünya Ticaret Merkezi gibi gelişmiş gökdelenler için modern ve özelleştirilmiş çözümleri kadar kapsamaktadır. Ayrıca portföyünde yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar, yolcu körükleri, merdiven ve platform asansörleri ve sektörün ilk bulut tabanlı öngörücü bakım sistemi MAX gibi tüm bu ürünler için kişiselleştirilmiş hizmet çözümlerini de içermekte ve tüm bunlar şirketin kent hareketliliğinin her alanında var olduğunu göstermektedir. Bu dijital gelişmelerle artık kentsel mobilite için tüm sınırlar ortadan kalktı.