IŞIKLAR TUĞLA ÖDÜLLERİ’nde Geri Sayım Başladı!

Işıklar Yapı Ürünleri’nin bu yıl ilkini düzenlediği Işıklar Tuğla Ödülleri 2021, mimarlara tuğla ile tasarlanmış projelerini sunabilecekleri profesyonel bir platform sağlıyor. Sürdürülebilir, aynı zamanda geleneksel yapı malzemesi tuğlanın, çağdaş kullanımlarını keşfe çağıran ödül programına proje teslimi, 6 Mayıs 2021’ye kadar devam edecek.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Işıklar Tuğla Ödülleri, 10 Şubat 2021’de başladı. Mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım alanlarında farklı fonksiyonlardaki kamu veya özel sektör projelerinin tümüne açık olan programda 2010 yılından sonra tamamlanmış, Işıklar Yapı Ürünleri kullanılan tüm projeler jüri tarafından değerlendirmeye alınacak. Tuğla kullanımının yaratıcı ve iyi detaylandırılmış uygulamalarını ortaya koyan projeleri ödüllendirmenin yanı sıra buradan elde edilecek bilgi birikimini ve deneyimleri paylaşmayı amaçlayan program, tüm mimari proje ofislerinin ve profesyonel mimarların katılımlarına açık olacak.


Program Takvimi
Ödül Programının İlanı: 12 Şubat 2021
Soru Sormak için Son Gün: 22 Mart 2021
Soruların Cevaplarının İlanı: 1 Nisan 2021
Proje Teslim Tarihi: 6 Mayıs 2021 (Saat 23:59)
Jüri Değerlendirme Toplantısı: 28 Mayıs 2021
Sonuçların İlanı: 9 Haziran 2021


Işıklar Tuğla Ödülleri 2021 jürisinde bu yıl Prof. Dr. Celal Abdi Güzer (ODTÜ), Prof. Dr. Leyla Tanaçan (İTÜ), Tülin Hadi (TeCe Mimarlık Kurucusu), Prof. Dr. Hüseyin Kahvecioğlu (İÜ Mimarlık), Doç. Dr. Ümit Arpacıoğlu (MSGSÜ) yer alıyor.

Katılımcıların toplam 60.000 TL ile ödüllendirileceği programda, Anadolu’da köklü bir geçmişi olan geleneksel yapı malzemesi tuğlanın güncel kullanımlarının araştırılmasına katkıda bulunmak ve Işıklar Tuğla’nın geniş ürün yelpazesi ile geliştirilebilecek sürdürülebilir, çağdaş tasarımları desteklemek hedefleniyor.

Yapı Medya İletişim iş birliği ile gerçekleşen Işıklar Tuğla Ödülleri 2021, iki yılda bir düzenlenerek, Işıklar Tuğla ürünleriyle inşa edilmiş projeleri ödüllendirmeyi sürdürecek.

“Işıklar Tuğla Ödülleri 2021”e ilişkin tüm detaylara isiklartuglaodulleri.com adresinden ulaşılabilir.