(SALT)’tan Film Gösterimleri: “Bu son şansımız mı?”

SALT’ın, iklim değişikliğinin insana ve dünyaya etkilerine dikkat çekme amaçlı gösterim programı “Bu son şansımız mı?”, yedinci yılında SALT ve Garanti BBVA iş birliğiyle düzenleniyor. Programının 2021 seçkisi, Güney Afrika, Norveç, Fransa, Kanada, Bolivya ve Balkanlardan on belgesel filmi bir araya getiriyor.

Fatma Çolakoğlu tarafından hazırlanan ve 26 Nisan ve 4 Temmuz tarihleri arasında 6 filme yer veren Bu son şansımız mı? 2021 programı 2019 yapımı One Table Two Elephants (Bir Masa İki Fil) filmi ile başlangıç yapıyor. Program kapsamındaki tüm filmler, birer hafta süreyle SALT’ın web sitesinde izlenebilecek. Bütün filmler, orijinal dilinde Türkçe ve İngilizce alt yazılı olarak, ücretsiz erişilebilecek.

Geçtiğimiz 7 sene boyunca 50’den fazla film gösterimine yer veren programın bu sene iklim ve ekolojik kriz üzerine düşünmeyi ve tartışmayı teşvik eden bir konuşma serisiyle sürmesi planlanıyor. Bilim insanları, akademisyenler, araştırmacılar ve sivil toplum örgütü temsilcilerini buluşturacak bu sohbetlerin, Kasım ayında İskoçya’nın Glasgow şehrinde toplanacak Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26) ile eş zamanlı yapılması için çalışmalar devam ediyor.

This slideshow requires JavaScript.

 

Bu son şansımız mı? Gösterim Programı:
26 Nisan-4 Temmuz

“Bu son şansımız mı?” programı hakkında ayrıntılı bilgi için SALT’ın web sitesi ziyaret edilebilir.