(Simes Aydınlatma)’nın En Bağımsız Üyesi: Très Jolie

Türkiye’de sadece TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen, mimari dış mekan aydınlatma endüstrisinin öncülerinden Simes markası, Très Jolie ürünü ile mobil aydınlatmaya farklı bir boyut kazandırıyor.

Şarj edilebilir pille çalışan Très Jolie, IP65 koruma özelliği ile istenilen her yerde, masa lambası veya yer aydınlatması olarak kullanılabiliyor. Bahçelerde, teraslarda, teknelerde, sahilde veya kamp alanlarında; kısaca açık havada vakit geçirilen her ana eşlik edebilen Très Jolie masa lambası, ufak bir parça değişimi ile ayaklı bir dış mekan aydınlatmasına dönüşme özelliği ile benzerlerinden ayrılıyor. 

Ürün, 30 santimetre yüksekliğinde, pilin ve ışık kaynağının bulunduğu şarj edilebilir kafaya mıknatıs ile bağlanmış ince bir alüminyum gövdeden oluşuyor. 15 santimetre çapındaki kolayca çıkarılabilen, alüminyum gövdeye mıknatıs ile tutunan metal taban çıkartılarak istendiğinde yere gömme kazık aparatı ile değiştirilebiliyor. Böylece ürün, ayaklı bir bahçe aydınlatması halini alıyor. 

Ürün içerisinde barındırdığı Tunable White (ışık renginin ayarlanabilme) teknolojisi sayesinde, dim edilebiliyor. Bu işlem armatürün kafa kısmındaki dokunmatik sistem ile sağlanıyor. Pratik bir şekilde 2200 Kelvin loşluğundan 3000 Kelvin sıcak ışığa getirebilen 2.5 Watt gücündeki ışık, 4 milimetre kalınlığındaki dokulu ve temperli camdan geçmesine rağmen 124 lümen olarak yayılıyor.

Üstün yaşam döngüsü performansı ve yüksek güvenlik standartları için lityum-iyon olarak seçilen pil, USB kablosu ve içinde bulunan güç kaynağı ile şarj edilebiliyor. Ürün, maksimum ışık yoğunluğunda (3000 Kelvin) 8 saat ve minimum ışık yoğunluğunda (2200 Kelvin) 60 saatin üzerinde kullanılabiliyor. 


TEPTA Aydınlatma:
TEPTA Aydınlatma 1991’den bu yana mimarlara, tasarımcılara, elektrik mühendislerine ve son kullanıcılara ışık alanında hizmet sunan bir çözüm ortağıdır. TEPTA Aydınlatma hizmetleri, küçük veya geniş ölçekli projelendirme ve “doğru” aydınlatma danışmanlığından, önde gelen aydınlatma markalarının ürünlerinin satışına, süpervizyon ve denetim hizmetlerine, satış sonrası montaj ve bakım servislerine kadar yaygındır. TEPTA, çalışmalarında başarıyı, mimarlardan, pazarlama uzmanlarından ve teknik ekipten oluşan deneyimli kadrosu ile sağlar.

TEPTA’nın aydınlatma alanındaki hizmet ve ürün kapsamı gerek dekoratif gerekse mimari aydınlatmada, iç mekanlardan dış mekanlara ve bina cephe aydınlatmasına kadar uzanır. Sergilenen tek bir mücevherin aydınlatılmasından, büyük kapsamlı projelere; tüm bir konutun hedeflenen estetik kavram çerçevesinde aydınlatılmasından, ofislere ve ticari yapılara, demo aydınlatmalarından tarihi eserlere ve müzelere kadar her aydınlatma çözümü için en uygun ürünlere ve en iyi hizmete TEPTA’da ulaşmak mümkündür.

TEPTA böylesine geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini 29 yılı aşkın süredir temsilcisi olduğu iGuzzini’nin yanı sıra alanında önde gelen 30’dan fazla Avrupa merkezli şirketin Türkiye temsilcisi olarak gerçekleştirmektedir. Tasarım ve kaliteleriyle öne çıkan bu markalardan bazıları, Simes, Leucos, Studio Italia Design, Delightfull, Roger Pradier, Lasvit, Brand van Egmond, Catellani and Smith, Cini and Nils, Kundalini, Aqua Creations, Linea Light Group, ilFanale, Torremato ve Terzani’dir. 30.000 kadar ürün çeşidine sahip olan TEPTA Aydınlatma’nın 1.Levent’teki 4 katlı mağazasında bu yelpazenin çarpıcı örnekleri sergilenmektedir.

Bütün bunların yanında TEPTA sunduğu hizmetler arasında özel üretim ürünler de bulunmaktadır. Projelerin bütünlüğünün öncelikli olduğu durumlarda, mimarların, tasarımcıların, elektrik mühendislerinin ve son kullanıcıların özel istekleri doğrultusunda teknik, estetik ve ekonomi üçgeninin birleştiği en uygun noktayı, gerçekleştirdiği üst kalitedeki üretimlerde sağlayan TEPTA, bu özelliği ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında iyi, hızlı ve güvenilir bir çözüm ortağıdır.

TEPTA’nın, yurt dışı çalışmaları Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Romanya, Libya, Suudi Arabistan gibi ülkeleri kapsamaktadır. 

TEPTA Aydınlatma’nın temsil ettiği markalar ve referans projeleri hakkında daha detaylı bilgi için TEPTA’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.