(AURA) Forum’un BEŞİNCİ Oturumu Düzenleniyor!

Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul; dijital etkinlik serisi AURA Forum’un beşinci oturumunu 30 Ocak’ta düzenliyor.

Farklı disiplinlerden tasarımcıların özgün projelerini paylaşabilecekleri AURA Forum tasarım buluşmalarının beşinci oturumu, 30 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’te AURA İstanbul’un YouTube kanalında canlı olarak gerçekleşecek.

Forumda; tasarım alanında eğitim alan üniversite öğrencileri, genç profesyoneller ve deneyimli tasarımcılar sunumlarını gerçekleştirerek, tasarım disiplinleri arasında diyaloğun güçlendirilmesine katkı sağlayacak.

Stoneline sponsorluğundaki etkinliğin tasarımcı konukları şöyle:

  • Delal Başeğmez (Mimar) – Haliç Tersanesi Gösteri Sanatları Merkezi
  • Başak İncekara (Şehir Plancısı) – Oyun Alanları Olan Bir Kentten Oynanabilir Kente
  • Ahmet Görsev (Aydınlatma Tasarımcısı) – Işığını Yarat
  • Atilla Kuzu (İç Mimar / Tasarımcı)

Etkinlik; yorum ve sorularıyla katkıda bulunmak isteyen tüm izleyicilere açık olacak. AURA Forum’u canlı olarak izlemek için tıklayın.

AURA Forum için Açık Çağrı Devam Ediyor

AURA Forum; bilgi, deneyim, fikir, hikaye, süreç, yöntem ve kaynakların paylaşılarak daha geniş bir alana yayılmasıyla ortak bir zeminde üretimleri tartışma fırsatı sunuyor.

Etkinlik serisi; mimari tasarım, iç mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarımı, moda tasarımı, süreç tasarımı, yöntem tasarımı gibi tasarımla ilişkili her alandan başvurulara açık.

Her AURA Forum etkinliğinde başvurular sonucunda davet edilecek tasarımcılar, 15 dakikalık canlı sunumlar halinde tasarımlarını paylaşma imkanı bulacak. Sunumların ardından düzenlenecek soru-cevap bölümünde ise konukların yanı sıra izleyenlerle de diyalog kurulması sağlanacak.

Detaylı katılım rehberini incelemek için tıklayın. Katılımcıların, başvuru için bu linkte yer alan online formu doldurmaları gerekiyor. Güz Dönemi için planlanan etkinliklerde yer alabilmek için son tarih 30 Ocak 2021.