Cumartesi (Aura)sı “SİNEMA VE MİMARLIK” Konusuyla Devam Ediyor…

Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul, Cumartesi Aurası konferans dizisi kapsamında, 23 Ocak tarihli dijital etkinliğinde mimar Aydın Hasan Polatkan’ı ağırlıyor.

Mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul’un, sertifika programı dahilinde mimarlık, şehircilik, sanat, felsefe, edebiyat ve teknoloji dallarında düzenlediği disiplinler arası konferans dizisi Cumartesi Aurası, Aydın Hasan Polatkan’ın katılımıyla devam ediyor.

23 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’te gerçekleşecek etkinlikte Aydın Hasan Polatkan “Sinema ve Mimarlık Arasında: Barok Üzerine Düşünceler” başlıklı konferansını katılımcılarla paylaşacak.

“Sinema ve Mimarlık” dediğimizde, her şeyden öte görsel alanda ürün verilen, üretim alanları olmaları nedeniyle üzerinde çokça çalışma yapılan ve çalışılmaktan hoşlanılan bir disiplinler arası alanı tariflemekteyiz. Her iki pratiğin de fenomenolojisini üst üste çakıştırmak ise en azından bana kolay gelmemekte; sunum, bu türden bir deneme için düşünüldüğünde bahsi geçebilecek bazı başlıklar üzerine bir düşünce akışıdır.

Herkese açık ve ücretsiz olan dijital etkinliğe kayıt için tıklayınız.
Etkinlik için kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki, e-posta yoluyla iletilecektir. Etkinlik AURA İstanbul YouTube kanalından  canlı olarak da yayınlanacak.


Aydın Hasan Polatkan:
Aydın Hasan Polatkan 1967 yılında doğdu. Mimarlık alanında lisans derecesini 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. 1997 yılında Mimarlık Tarihi alanında yüksek lisans derecesini, 2004 yılında ise doktora derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi A.B.D.’dan aldı. Serbest olarak çalışmaktadır.