(KHAS Mimarlık Bölümü) Mezuniyet Seminerleri’nin Konuğu: Douglas C. Spencer

Kadir Has Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nün düzenlediği Mezuniyet Seminerleri dersinin 10 Kasım’daki konuğu, “Personifying Capital: Architecture and the Image of Participation” başlıklı konuşmasıyla Douglas C. Spencer oluyor.


“Personifying Capital: Architecture and the Image of Participation”
Tarih: 10 Kasım 2020 saat 18:00
khasarch Youtube kanalı


Douglas Spencer, Iowa State Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Lisansüstü Eğitim Direktörlüğünü yapmaktadır. Daha önce Architectural Association, Royal College of Art ve University of Westminster’da ders vermiştir. 2016 yılında yayınlamış olduğu “Neoliberalizmin Mimarlığı: Çağdaş Mimarlığın Denetim ve İtaat Aracına Dönüştürme Süreci” isimli kitabı çağdaş mimarlık incelemelerinde sıkça başvurulan önemli bir yayın olarak görülmektedir. 

Konuşma, 10 Kasım 18:00’de khasarch Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacaktır. 

Mezuniyet Seminerleri dersi, 1960’larda Modernizm eleştirisinden günümüze kadar geçen dönemi kapsayan etkili fikirleri, hareketleri, mimarları, planlayıcıları, sergileri ve yayınları tanıtmak ve bunları modernlik, post-modernlik, endüstriyel toplum, geç kapitalizm, küreselleşme, sosyal eşitsizlik, post-insan, çevresel zorluklar, kentsel büyüme ve kamusal alanın erozyonu kavramları bağlamında tartışmak için kritik bir forum olarak tasarlanmıştır.

Ders kapsamındaki tüm seminerler herkesin katılımına açık olacak şekilde düzenlenmekte olup, Youtube üzerinden canlı yayınlanmaktır. Bugüne kadar Bülent Tanju, Erdem Ceylan, Peter Eisenman, Aslı Odman’ın konuşmalarıyla yer aldığı seminer programı aşağıdaki görsel aracılığıyla takip edilebilir.

Seminer saatleri her hafta khasarch instagram hesabından ve www.youtube.com/c/khasarch adresinden duyurulmaktadır.