(Koz Susani Design), Compasso D’Oro ÖDÜLÜNÜ Kazandı!

Koz Susani Design tarafından tasarlanan EnelX JuicePole ve JuiceBox, 1954’ten beri İtalyan tasarımının en iyi ürünlerini ödüllendiren ve en prestijli ödüllerinden olan Compasso d’Oro’yu kazandı.

Ödül, 9 Eylül 2020 tarihinde Milano’da yeni ADI Tasarım Müzesi’nin açılışına denk gelen bir törenle verildi. JuicePole, 2019’da Core77 Tasarım Ödüllerinde Ulaşım Tasarımı ödülünü de almıştı.

Enerji sektörünün dönüşümüne liderlik eden küresel işletmelerden Enel X, elektrikli araçları şarj etmek için şarj istasyonları kurma amacıyla 2017 yılında e-mobilite devrimi kampanyasını başlattı. Koz Susani Design, bu elektrikli araç şarj cihazlarının tüm portföyünü tasarlamakla görevlendirildi.

Halka açık bir elektrikli araç şarj cihazı olan JuicePole, ister küçük bir İtalyan kasabasının tarihi merkezinde ister modern bir alışveriş merkezinin otoparkında olsun, herhangi bir caddeyle mükemmel şekilde bütünleşen bir şehir mobilyası olarak tasarlandı.

JuicePole’un ikonik şekli, basit ve tanıdık bir form olan silindirden oluşuyor. Şarj istasyonunun boyutu, tepesinin sürücülerin görüş alanına sığmasına yetecek şekilde minyatürleştirildi ve böylece caddedeki görsel varlığı azaltıldı.

JuiceBox ise aracı normal bir güç kaynağına bağlamaktan çok daha hızlı şarj eden akıllı ve ağ bağlantılı, ev veya filolar için kompakt, duvara monte bir şarj cihazı olarak tasarlandı.