(GROHE)’den PLASTİK Kullanımını Azaltacak İnisiyatif!

Eksiksiz banyo çözümleri ve mutfak bataryalarında dünyanın önde gelen markalarından GROHE, 2018 yılında ürün ambalajlarındaki plastiği daha sürdürülebilir alternatifler ile değiştirmeye yönelik inisiyatifi hayata geçirdi. Bugüne kadar, plastikten üretilen yaklaşık 10 milyon ürün ambalajının kullanımı önlendi; 2021 yılına kadar, bu rakam önemli ölçüde artırılarak 35 milyona yükseltilecek.

Plastik içermeyen ambalaja geçiş sürecinde, tüm üretim tesisleri eşit derecede rol alıyor. En yaygın kullanılan plastik ambalajların belirlenmesine ek olarak, yeni, daha sürdürülebilir alternatif malzemelerin de araştırılması, test edilmesi ve hayata geçirilmesi gerekiyor: “Plastik içermeyen ambalajlar sunmak, çalışan, tedarikçi, müşteri, süreç, ürün ve topluma katkımızı içine alan kapsamlı 360-derece sürdürülebilirlik yaklaşımımızın bir parçasını oluşturuyor. Marka olarak, bizim için, mevcut süreçleri devamlı sürdürülebilirlik perspektifinden gözden geçirmek önemli,” diyen LIXIL International Bataryalardan sorumlu COO ve Grohe AG CEO’su Thomas Fuhr, “2021 yılına kadar tamamen plastik içermeyen ambalaj hedefine ulaşma misyonu, global plastik atık sorunu ile mücadeleye verdiğimiz katkıda önemli bir adımı oluşturuyor” diye ekliyor.

GROHE Blue da işte tam bu noktada devreye giriyor: Su sisteminin, doğrudan mutfak bataryasından sunduğu içme suyu, orta sodalı veya sodalı su, filtrelenerek mükemmel tat için optimum içme sıcaklığına soğutuluyor. Bu şekilde, dört kişilik bir aile yılda ortalama olarak 800’e kadar plastik şişe tasarrufu edebiliyor.

Pasifik Çöp Tarama & GROHE plastik atığına karşı birleşti

Plastik atığını azaltma hedefi, Pacific Garbage Screening e.V kurucusu Marcella Hansch ile gerçekleştirilen işbirliği ile de destekleniyor. İki ortak, okyanus ve nehirlerdeki plastik atığı azaltarak temiz su hedefine ulaşma vizyonunu paylaşıyor. Mimarlık eğitimi alan Hansch, nehirlerdeki plastik atıklarını okyanusa karışmadan önce toparlayan bir su platformu geliştiriyor. GROHE, sadece bu projeyi finansal olarak desteklemekle kalmıyor; iki ortak aynı zamanda plastik sorununa dair kamusal bir bilinç oluşturmak ve insanların daha sürdürülebilir bir yaşam tarzının farkına varmasını sağlamak istiyor.

Plastik atığına karşı inisiyatife ek olarak, global marka, net şekilde tanımlanmış bir karbon stratejisi de takip ediyor. Sıhhi tesisat sektörünün önde gelen imalatçılarından biri olarak, GROHE’nin üretimi, 1 Nisan’dan bu yana karbon nötr. Bu amaçla, marka tüm LIXIL EMENA üretim tesislerini Temmuz 2019’da yeşil elektriğe geçirdi. Şu ana kadar kaçınılmaz olan CO2 salımlarını telafi projeleri ile dengeleyen sıhhi tesisat üreticisi, WWF liderliğinde geliştirilen Altın Standardı gibi çok yüksek standartlara dayanan faaliyetlerini destekliyor.

Devam eden sürdürülebilirlik taahhüdünden ötürü, Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde sürekli en üst sıralarda yer alan sıhhi tesisat markası, 2017 yılında Alman Federal Hükümeti’nin CSR Ödülü’nü kazandı. GROHE CEO’su Thomas Fuhr, sürdürülebilirlik konusundaki adanmışlığından ötürü, B.A.U.M. kurumsal ağı tarafından, B.A.U.M. Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülü’ne layık görüldü.

GROHE ve sürdürülebilirlik konusundaki çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için, green.grohe.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


GROHE:
GROHE dünyanın önde gelen banyo ve mutfak çözümleri üreticisi olup 2400’ü Almanya’da olmak üzere 6000 kişiyle faaliyet göstermektedir. GROHE 2014 yılından bu yana LIXIL Group Corporation bünyesinde yer almaktadır. Uluslararası bir marka olarak GROHE, marka değerleri olan teknoloji, kalite, tasarım ve sürdürülebilirlikle “Saf su keyfi” yaşatmak için çalışır. GROHE kuruluşundan bugüne hep yeni ürün kategorileri geliştirmiştir. Son ürünleri arasında GROHE Blue ve Red su sistemleri, günümüzde yaygınlık kazanan akıllı evlere yönelik yenilikçi bir parça olan GROHE Sense su güvenliği sistemi dikkat çekmektedir. Yenilikçilik, tasarım ve geliştirme, Almanya’daki üretim tesislerinde entegre bir sürece dönüşür. Bunun sonucunda tüm GROHE ürünlerinde bir kalite damgası olarak “Made in Germany” ibaresi yer alır. GROHE sadece son on yıl içinde 300’ü aşkın tasarım ve yenilikçilik ödülü kazanmanın yanı sıra “Almanya’nın en sürdürülebilir büyük markaları” arasında gösterilerek başarısını kanıtlamıştır. Almanya hükümeti tarafından verilen CSR ödülünü sektöründe kazanan tek kuruluş olan GROHE, Fortune® dergisinin “Dünyayı Değiştiren 50 Şirket” listesinde de yer almıştır.

LIXIL:
LIXIL gündelik hayatın gerçek sorunlarını çözerek herkes için her yerde ev hayatını güzelleştiren öncü tesisat ve konut malzemeleri üretmektedir. Japonya’nın lider teknolojisi ve yenilikçiliğinin gücünü ardına alan grup, evleri dönüştüren kaliteli ürünler geliştirir. Fakat LIXIL’in farkı, bunları yaparken anlamlı tasarım, girişimci ruh, herkesin erişebilmesine kararlılık ve sorumlu ticari faaliyetler gibi hedefler doğrultusunda çalışır. Bu yaklaşım kendisini INAX, GROHE, American Standard ve TOSTEM gibi sektör lideri markalarda gösterir. Dünyanın 150’den fazla ülkesinde 70.000’i aşkın çalışanımızla, her gün bir milyardan fazla insanın hayatına dokunan ürünler yaratıyoruz. Ayrıntılı bilgi için www.lixil.com