(VitrA)’dan Dış Mekanların Havasını Değiştiren Karolar!

Yaz döneminde en çok vakit geçirilen balkon, teras, bahçe, havuz kenarı gibi dış mekanlarda, porselen karolar tercih ediliyor. Uzun ömürlü karolar, kaydırmazlık ve kolay temizlenme özelliklerinin yanı sıra, kırılma ve donmaya dayanıklılıklarıyla dikkat çekiliyor.

VitrA, doğal taş ve ahşap görünümlü porselen karolarıyla, dış mekanların tarzını değiştiriyor. Yaz döneminde temiz havanın keyfine varılan balkon, teras, bahçe gibi mekanlarda, kaydırmaz ve kolay temizlenebilen yer karoları tercih ediliyor. Kırılma ve donmaya dayanıklı uzun ömürlü karolar, kış döneminde de güvenle kullanılıyor.

VitrA’nın Iconic Awards 2019 ödülüne sahip Ceppostone porselen karo serisi, antik çağlardan bugüne iri taneli çakıl taşı dokusuyla karakteristik bir kullanım sağlayan İtalyan Ceppo di Gré taşını yeniden yorumluyor. Gri ve vizon renklerini modüler ebatlarla bir araya getiren seri, bahçelerin havasını değiştiriyor.

Dört renk tonunda hazırlanan Oakland karo serisi, meşenin en doğal formundan esinleniyor. Doğanın zamana meydan okuyan güzelliğini temsil eden seri, kaydırmaz yüzeyiyle havuz kenarlarında da kullanılabiliyor.

Meşenin estetiğini zeminlere taşıyan diğer bir porselen seri olan Craft ise sofistike dokusu ve damarlarıyla fark yaratıyor. Meşeyi yeniden şekillendirerek ahşaba anlam ve derinlik kazandıran karolar, meşe, grej ve bejin tonlarında üretiliyor. Dış mekanda kullanılmak üzere özel olarak geliştirilen 20 mm’lik karolar, içeriden dışarıya tüm zeminlere döşenerek tasarım bütünlüğü sağlıyor.