[Yarışma]: Pandemi Günlerinde Yaşamın Sürdürülebilirliği

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü, “mutlu kampüs, mutlu yarımada, mutlu kent” sloganıyla, sürdürülebilir bir geleceğe ulaşma adına bir dizi çevrimiçi etkinlik düzenliyor.

Bu etkinliklerin temel amacı; öncelikle pandemi deneyiminin yeni ve muğlak bir geleceğe işaret ettiği bu günlerde, sürdürülebilirlik ekseninde öne çıkan konuları ve ilgili temaları değerlendirmek, hem de çalışmaların kavramsal çerçevesi üzerine fikir alışverişi yapmak, birbirinden öğrenmek ve gelecek için birlikte üretmektir.

Bu etkinlikler dizisinin bir parçası olan “Pandemi Günlerinde Yaşamın Sürdürülebilirliği” konulu Üniversite Öğrencileri Arası İYTE Instagram Fotoğraf Yarışması, tüm üniversitelerin öğrencilerine açık olarak gerçekleşiyor.

YARIŞMA AMACI:
Sosyal mesafeler ve duvarlar ardındaki yeni yaşamımız, bireylerin dünya algısını kökten değiştirmiş ve gündelik hayatı yeniden şekillendirmiştir. İYTE Sürdürülebilir Yeşil Kampüs ekibi, düzenlediği Instagram fotoğraf yarışması ile pandemi günlerinde insanın dünyayı algılama ve görme biçimindeki değişimlerin fotoğraf üzerinden nasıl aktarılabileceğinin cevabını aramaktadır.

Yarışmacılar, bu dönemde en çok duyduğumuz “kısıtlama, tecrit, evde kalmak, maske kullanımı, hijyen, dayanışma, paylaşım, temas, sosyal mesafe, uzaktan eğitim, sağlık çalışanları, balkon konserleri/sohbetleri, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı, 23 Nisan, sanatla hayata tutunmak” gibi sözcükleri düşünerek fotoğraflar üretebilecekleri gibi, pandemi sürecinde kendi gördüklerini ve yaşadıklarını fotoğraf karelerine dönüştürebilirler.

YARIŞMA TAKVİMİ
Son Katılım Tarihi: 15 Haziran 2020 Pazartesi saat 23:00 (TSİ)
Sonuç Açıklama Tarihi: 01 Temmuz 2020 Çarşamba
Sergi ve Ödül Töreni: Daha sonra duyurulacaktır.

ÖDÜLLER
1.lik Ödülü                           : 2000 TL
2.lik Ödülü                           : 1000 TL
3.lük Ödülü                         : 500 TL
Sergileme (15 adet)          : 100 TL

Yarışma şartnamesine ve etkinliğin detaylarına İYTE resmi Instagram hesabından @iyteedutr, İYTE Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Instagram hesabından @surdurulebilir_iyte ve İYTE resmi internet sayfasından (iyte.edu.tr) ulaşılabiliyor.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARI
Linkedin: Sürdürülebilir İYTE
www.linkedin.com/company/surdurulebilir-iyte/

Facebook: Sustainable Green Campus IYTE
www.facebook.com/SurdurulebilirIYTE/

Twitter: surdurulebilir_iyte (@surdurulebilir6)
twitter.com/surdurulebilir6

Instagram: surdurulebilir_iyte
www.instagram.com/surdurulebilir_iyte/